Bakan, İstanbulluları yağış konusunda uyardı

Bakan, İstanbulluları yağış konusunda uyardı.19023
  • Giriş : 13.03.2017 / 15:28:00

İstanbul'da beklenen rüzgar ve yağış konusunda önemli bir uyarı geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul için rüzgar ve kuvvetli yağmur bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, vatandaşları uyardı. İstanbul'da bugün kuvvetli rüzgar görüleceğini belirten bakan, ORKÖY kredi sertifikaları dağıtım töreninde hükümetin yeni çalışmalarını da anlattı.

 Çeşitli temaslarda bulunmak üzere memleketi afyonkarahisar’a gelen Bakan Eroğlu, Bolvadin ve Çay ilçelerinde Devlet Su İşleri tarafından yapılan tesislerin temel atma ve orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtım törenine katıldı. Yoğun yağmur altında gerçekleştirilen törenlerde Bakan Eroğlu, hükümetin gerçekleştirdiği icraatları anlatarak 16 Nisan da gerçekleştirilecek referandum için vatandaşlarda destek istedi.

Buranın ardından Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım’ı ziyaret ederek istişarede bulundu. Burada gazetecilerin sorularına üzerinde Meteoroloji raporları hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Eroğlu, içerisinde İstanbul’unda olduğu bazı bölgeler için yağış uyarısında bulundu. Bakan Eroğlu, “Vatandaşlar Çarşamba günü gelirken buraya, Pazartesi, Salı, Çarşamba biraz hafif yağış gözüküyor Afyonkarahisar’da. Salı günü Akdeniz ve Ege’nin batı kesimlerinde yağış yok ama bütün Türkiye yağışlı, bugün zaten yağış her tarafta var. Çarşamba günü doğuya doğru kayıyor. Perşembe, Ege hariç yine yağış var. Cuma günü Marmara bölgesi hariç yağış var. Daha sonra Cumartesi ve Pazar yağışlar doğuya doğru kayıyor. Yani bereket var bu hafta, bereketli bir hafta. Tabi Afyonkarahisar’a da, Cumhurbaşkanımızın bereketi 270 tesis, 1 milyar 12 milyon TL ile inşallah açılış yapacağız. İstanbul’da bugün rüzgar var. Saatte 50 kilometreye varan bir de bir hassa İstanbul’un kuzey kesimlerinde, batı ve kuzey kesimlerinde kuvvetli yağış var. Bazı bölgelerde de kuvvetli yağış var mesela Osmaniye, Adana’da rüzgar ve kuvvetli yağış var. Bunu dışında Kahramanmaraş ve Malatya’da yağış var. Doğuda bazı bölgelerde ise kar ve karla karışık yağmur yağışı devam edecek” diye konuştu.

Bakan Eroğlu, bir başka gazetecinin referandum ile ilgili “anket çalışması var mı, sonuçlar elinizde mi" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Anket çalışmaları, anket var, ama şu an da bir şey söylemiyoruz. Ama Afyonkarahisar’ın ilk 10’na gireceğini bekliyor, ümit ediyoruz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*