Bakan Koç, Ayasofya eylemini kınadı

  • Giriş : 22.11.2006 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Ayasofya'da yapılan eylemi kınayarak, '' Hangi maksada dayarınsa dayansın yapılan hadise çirkin bir hadisedir. Kınıyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Atilla Koç, Hindistan'a hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda, Papa'nın Türkiye'ye ziyaretini protesto etmek için Ayasofya Müzesi'nde namaz kılarak eylem yapan Alperen Ocakları üyelerini kınadı. Koça, ''Hangi maksatla olursa olsun bir mabede bir baskını tasvip etmem Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanı olarak mümkün değildir. Yapılanları kınıyorum. Tekrar ediyorum, hangi maksada dayarınsa dayansın yapılan hadise çirkin bir hadisedir. Güvenlik güçlerimiz gereğini yapmıştır daha fazla da büyütmeye gerek yok'' diye konuştu.

Hindistan'da turizm ve kültür sergileri açacaklarını anlatan Bakan Koç, ''İnşallah bu bir başlangıç olur. Çin, Japonya ve Güney Kore'den sonra Hindistan büyük bir turizm potansiyelimiz olabilir. Hndistan'da açılacak kültür ve turizm danışmanlıklarından sonra Japonya, Kore, Çin, Pakistan arkasından da Vietnam'ı düşünüyoruz. Bir buçuk senedir Vietnam turizm otoritereleri ile görüşüyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious