Bakan Koç, bu sefer turizme değinmedi

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Kocaeli’de yaptığı konuşmada, turizmden başka her konuya değindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Koç, Kocaeli The Green Park Hotel’de düzenlenen Batı Karadeniz Destinasyon sunumuna katıldı. Burada bir konuşma yapan Koç, ”Bugün ne turizme ne de kültüre değinmeyeceğim” diyerek sözlerine başladı. Konuşmasının ilk konusuna çevreye değinerek başlayan Koç, çevreyi, Allah’ın insanlara verdiği bir nimet olarak değerlendirerek, ”Onun için ben Karadeniz tabiri ile insanları akilli olmaya davet ediyorum.” diyerek çevreye karşı daha duyarlı olunmasını istedi.

Daha sonra kendisi hakkında gazetelerde çıkan haberlere değinen Koç şöyle konuştu; ”Ben bir gazetede kendimi gördüm. Bir yerleri yağmalandı diye yazmışlar. Yağmalandı denilen yer de deniz kıyısındaki yerler ve hep kooperatif. En az 15 yıllık. Ben o zaman bakan bile değilim. Eğer buralar benim bakanlığım döneminde yapılmışsa, o zaman bu kadar kısa sürede böyle bir çalışma yaptığım için bana madalya vermeniz lazım. Bunu atarken hiçbir analiz yapmıyor musunuz¿”

Ardından Türkiye’deki işsizlik konusuna değinen Koç konuşmasını şöyle sürdürdü, ”Bazıları çıkıp bu ülkede şu kadar işsiz var deyip, işsizliği önlemediniz, diye bağırıyorlar. İş sermayesi geldiği zaman ülkeyi satıyor musunuz diye bağırıyorlar. Kardeşim bir yandan bir yana akıllı olun. Türk entelektüelinin akıllı olma konusunda bir eksikliği var galiba.”

Kendine has üslubu ile konudan konuya atlayan bakan, en son cumhurbaşkanlığı ile ilgili kendisine söylenenleri açıkladı; ”Birisi gelip diyor ki cumhurbaşkanını halka seçtirelim. Bunu yapmak için bu anayasanın birkaç maddesini değil, tümünü değiştirmek lazım. Çünkü yeni bir siyasi sistem kuruluyor. Bunu da anlı şanlı hukukçular ve politikacılar söylüyor. Bu kadar yırtık medeniyet insanı üzüyor.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious