Bakan Koç, DYP'ye dokundurdu!

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Bakanı Atilla Koç, bağımsız milletvekili Ümmet Kandoğan'ın son haftalarda yaptığı konuşmalarla DYP'nin oylarını 3- 4 puan düşürdüğünü öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Koç, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Denizli'nin Babadağ ilçesine geldi. Denizli Valisi Hasan Canpolat, AK Parti Denizli Milletvekilleri M. Salih Erdoğan, Mehmet Yüksektepe, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Babadağ Belediye Başkanı Ali Helvacı ve partililer tarafından karşılandı.

Babadağ Belediyesi ziyaretinde gündeme ilişkin soruları cevaplayan Bakan Koç, Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla ilgili "Hukuk alanı ne kadar müdahale ederse etsin sosyolojik gerçekler bazı kararların doğru olup olmadığına bakmaz. Sosyolojik ihtiyaç gereğini yapar. Hukuki engellemelerin önü üç dört yıl olur. Zannederim bu sefer 3- 4 ayda bitecek." dedi.

Kararı veren kişilerin sübjektif olsalar bile hukuki olduğunu savunacağını anlatan Koç "Kimse hukukçu olarak sübjektif karar verdim demez. Öyle olsa bile demez." ifadelerini kullandı. Sosyoloji dinamizminin hukuki hataları düzelteceğini de belirten Koç, "Yaptığımız bunca şeyi söylemeyeceğim. Ben bir tek şey söyleyeceğim. Demokrasi istiyor musunuz? İstemiyor musunuz? İktidar sizin olsun mu? Olmasın mı? Demokrasiden yana mısınız? Cumhuriyetten yana mısınız? Yoksa bürokrasiden yana mısınız? Onu söyleyeceğim? Bir gazeteci, 'Aydınlılar senin dersini verecek' deyince ona dediğim gibi ıslık çalacağım. Islık da demokrasi ıslığı. Dün ilk ıslığı çaldık Erzurum'da." diye konuştu.

Eski DYP milletvekili Ümmet Kandoğan'la ilgili soruları da cevaplayan Koç, şunları kaydetti: "Ümmet hakkında herhangi bir beyanat vermem. Ümmet'in üzerinde emeğim vardır. Ümmet de bu emeğim karşısında daima hürmetkâr davranmıştır. 4 sene vali muavinliğimi yaptı. Bir şey söylemem, partime ve Ümmmet'e de ayıp olur. Ümmet son bir hafta 10 günlük çalışmasıyla bütün Türkiye'de Doğru Yol Partisi'nin oyunu 2- 3 değil 3- 4 puan düşürmüş siyasetci olarak tarihe geçecektir."

Gazetecilerin Ümmet Kandoğan'ın AK Parti'den siyaset yapması konusunda sorularına kızan Koç, "Ne olursunuz ben edepli bir adamım, edepten dışarı çıkmak istemiyorum. Üzerime fazla da gelirseniz efeliğim tutuyor." dedi.

Bakan Koç, belediye ziyaretinin ardından Halk eğitim merkezine giderek merkezdeki tekstil tezgâhlarının çalışmasını izledi. Koç, burada yer sofrasına oturarak eskiden çeşitli yiyeceklerin öğütüldüğü el aletlerini inceledi. Çıkan anketlere de değinen Koç, "Eskiden fala inanma ama falsız kalma denirdi. Son zamanlarda bu değişti, ankete inanma ama anketsiz kalma diyorlar" diyerek espri yaptı.

Koç, Halk eğitimden sonra bir vakıfın kermesine katılarak 5 YTL'lik masa örtüsüne 50 YTL vererek satın aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious