Bakan Koç; '76 ili gezdim, geriye 5 il kaldı'

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bakan olduğu dönemden beri Türkiye'de 76 il gezdiğini, gitmediği il sayısının ise sadece 5 olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Koç, Trabzon'daki Tarihi Kentler Birliği Toplantısı kapsamında dün gece düzenlenen yemeğe katıldı. Hotel Water Paradise'da düzenlenen yemekte konuşan bakan Koç, Türkiye'nin kültür ve turizm sorunlarını çözmek için tüm illeri gezdiklerini söyledi.

Göreve geldiği ilk gün Türkiye'nin 81 ilini gezerek, incelemeleri yerinde görmek için kendisine söz verdiğini ifade eden Koç, "Türkiye'de 81 ilin 76'sını gezip yerinde incelemede bulundum. Geriye 5 il kaldı. Bakan olduğum ilk gün vermiş olduğum sözü büyük oranda gerçekleştirdim. Ama nedense Erzincan'ı gezip incelemek nasip olmamıştı. Sürekli tehir ediliyordu. Artık tehir edilecek hali kalmamıştı. Onun için dün Erzincan'daydım." dedi.

Bakanlık olarak yaptıkları çalışmalara değinen Koç, "Turizm ve Kültür Bakanlığı, maddi, manevi ve sanatsal gücüyle ülkenin her yerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yani biz Türkiye'deyiz. Ani Harabeleri'ndeki camiyi ve kiliseyi onarıyoruz. Edirne'nin 9 köprüsünü ihale ettik. 9 köprülü Edirne, Balkanların hem kültür hem de turizm şehri olamaya adaydır. Kaş'tan Kars'a kadar biz varız. Biz varız derken sadece bizler değil, bilim adamları, valiler ve belediye başkanları ile varız." ifadelerini kullandı.

Bakan Koç, gecede düzenlenen halkoyunları gösterisi izlerken, Türk Sanat Müziği'ni de bir süre dinledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious