Bakan Koç Bombay'da

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Hindistan'ın ekonomik başkenti Bombay'da düzenlenen Türk Günleri, Turizm ve Kültür Bakanı Atilla Koç'un yaptığı açılış konuşması ile başladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'nin katkılarıyla tertip edilen programa, Turizm ve Kültür Bakanı Atilla Koç'un yanı sıra AK Parti Giresun Milletvekili Hasan Aydın, Osmaniye Milletvekili Mehmet Sarı, Antalya Milletvekili Fikret Badazlı, Çankırı Milletvekili Hikmet Özdemir, CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı ve CHP Sinop Milletvekili Engin Altay katıldı. Programa İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına Kültür AŞ Genel Müdürü Nevzat Bayhan da iştirak etti.
İlki Hindistan'da düzenlenen Türk Günleri, çerçevesinde geçtiğimiz Perşembe Yeni Delhi'ye gelen Bakan Koç, Delhi'deki programını bitirip bu sabah erken saatlerde Bombay'a geldi. Bakan Koç'un açılış konuşmasını yaptığı program, Türkiye'nin tanıtım filminin izlenmesi ile devam etti. Daha sonra sergilenen çini, hat ve ebru sanatı sergisine davetliler yoğun ilgi gösterdi.

Turizm ve Kültür Bakanı Atilla Koç, konuşmasında öncelikli hedeflerinin Hindistan ve Hindistan'da da öncelikli hedeflerinin Bombay olduğunu dile getirdi. Ayrıca Bakan Koç, katkılarında dolayı İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ve Nevzat Bayhan'a davetliler önünde teşekkür etti. Program, akşam düzenlenecek olan ve yüzün üzerinde seyahat acentesinin katılmasının beklendiği yemekle devam edecek. Program esnasında semazenler de bir gösteri düzenleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious