Bakan Koç; Üzerimize fazla geleni Allah çarpar

  • Giriş : 06.03.2006 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Türkiye'ye kuş gribi nedeniyle şüpheli bakan bütün ülkelerde kuş gribi görüldüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli İlçesi'nde partisinin kongresine katılmak üzere ilde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç çeşitli gezi ve ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen'i makamında ziyaret eden Bakan Koç, kuş gribiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kendine has üslubuyla gazetecilerle şakalaşan Koç, "Ben aslında Zonguldak'a daha önce gelecektim. Bir konferans salonu çıkışında düştüm ve sol kolum kırıldı. Ama Allah'a çok şükür ki sizler resim alamadınız. Artık ertesi günü neler yazacaktınız, bilmiyorum!" diye konuştu.

Medyanın bazı konularda hassasiyet göstermesi gerektiğini savunan Koç, Avrupa ülkelerinde çıkan kuş gribi haberleriyle Türkiye'deki haberleri karşılaştırdı. Bakan Koç, bu konuda şunları söyledi: "Bize kuş gribi bühtanı yapanların hepsinde kuş gribi çıktı Avrupa'da. Ama onların gazetelerinin hiçbirisi geçen hafta Almanya'da öleni bile yazmadılar. Ve bundan 1.5 ay önce Girit'te öleni yazmadılar. Onun için siz basın mensuplarından da destek bekliyoruz. Ben bu kuş gribinden sonra Avrupa'ya gittiğimde bütün merkezlerde bana 2 resim gösterdiler. Biri çocukların tavukları kovaladıkları, yanlarında da aya çıkacakmış gibi giyinimli adamların tavuğun kafasını koyup diri diri gömdüğünü anlatan resim, diğeri ise annenin elinde bir çocuk ve 'Bu çocuk 2 saat sonra ölecek' diye yazıyordu. Bundan ben bile etkilendim. Bunların çok tesiri oldu."

KOÇ: "ÜZERİMİZE FAZLA GELENİ ALLAH ÇARPAR"

Türkiye'nin kutsandığını; bu nedenle ülkenin üzerine fazla gidenlerin çarpılacağını söyleyen Koç, "Bu ülke kutsanmıştır. Bizim üzerimize fazla gelenleri Allah çarpar. Size bir misal anlatayım: Yunanistan Sağlık Bakanı ülkemizdeki kuş gribiyle ilgili 'Tehlikeli değil; ama Türkiye'ye gitmeyin' dedi. Ve bu meseleden İspanya ile Yunanistan çok faydalanmaya çalıştı. Ben de bu olaydan sonra Yunanistan'ın Turizm Bakanı olan dostumu aradım ve bunun ayıp birşey olduğunu söyledim. O da Sağlık Bakanı'na ileteceğini ve özür dileyeceğini söyledi. O zaman ben de özür dilemesi için İstanbul'da tavuk sote yemeye davet ettim. Kabul ettiler. Bundan 2 hafta önce perşembe günü için sözleştik. Yunanistan'ın Sağlık ve Turizm Bakanları geleceklerdi. Çarşamba günü bir haber aldım. Sağlık Bakanı görevden alınmış. Yani bu ülkeye laf edenin yurt içinde de yurt dışında da Allah dersini verir" şeklinde konuştu.

Bakan Koç, daha sonra Zonguldak Belediyesi'ni ve AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious