Bakan Koç'un karnesi zayıf çıktı

  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Kanal D'de yayımlanan Abbas Güçlü'nün Genç Bakış programına katılmak için geldiği İzmir'de bir sürprizle karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Koç'un ilkokul, ortaokul ve liseyi okuduğu Özel Türk Koleji'ndeki karnesi kendisine hediye edildi. Ancak Koç'un ortaokulda tabiat, ingilizce ve matematik derslerinden öğretmenler kurulu kararıyla geçtiği, lise birinci sınıfta kaldığı, dersin ahengini bozduğu ve gürültü yaptığı gerekçeleriyle disiplin kurulu tarafından ihtarla cezalandırıldığı ortaya çıktı. Karneye göre Koç, lise öğreniminde de tarih, biyoloji ve kimya derslerinden yine öğretmenler kurulu kararıyla geçti, iyi dereceyle liseyi bitirdi. Koç'un ceza fişinde de, lisede dersin ahengini ihlal etmekten, izin almadan öğleden sonra okula gelmemekten, kitap ve deftersiz okula gelmekten, okula devamlı geç gelmekten ihtar aldığı ortaya çıktı. Çalışkanlığı ve ödeve bağlılığı orta derece olan Koç "İyi bir talebe değildim. Edebiyatta iyiydim. Bir öğretmenim bana 'Ne üniversiteyi kazanabileceksin, ne de bu okuldan mezun olacaksın. İşin gücün tiyatro’ demişti. Sonra imtihana girdik. Siyasal bilgiler fakültesini kazandım" dedi.
Arkadaşlarının andaçtaki yazılarında da Koç için şu ifadelerin yer aldığı görüldü: "Edebiyata çok meraklıdır. Dini inançları çok kuvvetlidir. Edebiyata olan duyguları, bu duygularını biraz hafifletmiştir. Yanında oturan Jozef anarşist bir oğlandır ki, Atilla ile mizaç bakımından hiç uyuşmadıkları halde iyi arkadaştırlar. Sebebini bilmiyoruz ama, Atilla'nın en çok kullandığı kelime 'yobaz'dır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious