Bakan Kürşad Tüzmen Çin'de

Bakan Kürşad Tüzmen Çin'de.9956
  • Giriş : 30.08.2008 / 10:31:00

Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen resmi temaslarda bulunmak üzere bugün Çin'e geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tüzmen ve beraberindeki heyeti, Pekin Başkent Havaalanı'nın yeni yapılan T3 terminali VIP salonunda Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Oktay Özüye ile Çin Ticaret Bakanlığı yetkilileri karşıladı. Tüzmen karşılamada, Çin'in 8 - 24 Ağustos tarihlerine gerçekleştirilen 2008 Pekin Olimpiyatları'nı çok iyi organize etiğini söyledi. Bakan Tüzmen, Türk sporcuların bu olimpiyatlarda bekleneni vermemelerine de üzüldüğünü ifade etti.

Tüzmen, yarın Pekin'de Çin Ticaret Bakanı Chen Deming ile bir görüşme yaptıktan sonra, ülkenin kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin merkez şehri Urumçi'ye geçecek. Bakan ayrıca bu akşam Oktay Özüye'nin onuruna vereceği resepsiyona katılacak.

Burada Urumçi Uluslararası Fuarı'nın açılış törenine katılacak Tüzmen, sonrasında fuardaki Türk ürünleri sergisinin açılışını yapacak. Kürşad Tüzmen, fuar kapsamında düzenlenecek Türk-Çin İş Forumu'na da katılacak.

"Bölgesel Ekonomik ve Ticaret İşbirliği İçin Batı ve Orta Asya Yüksek Düzeyli Forumu"nda da bir konuşma yapacak Tüzmen, Urumçi'de bir Türk işadamının gıda fabrikası ve iş merkezi açılışını gerçekleştirecek. Bakan Tüzmen, sonrasında Kaşgar şehrine geçecek ve burada Yusuf Has Hacip Türbesi ile Kaşgarlı Mahmut Türbesi'ni ziyaret edecek. Bakan Tüzmen ve beraberindeki işadamları 4 Eylül'de THY'nin özel uçağı ile Urumçi'den Ankara'ya hareket edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*