Bakan oğluna acımadı

Bakan oğluna acımadı.8593
  • Giriş : 25.11.2008 / 17:01:00

Bakan Başesgioğlu, maç esnasında sahaya girip hakemi tehdit eden oğluna sahip çıkmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Spordan sorumlu Devlet Bakanı Başesgioğlu, olayla ilgili "oğlum dahi olsa kuralların uygulanması konusunda hiç kimse tereddüt etmesin." dedi.

Türkiye 3. Lig 4. Grup'ta şampiyonluk mücadelesi yapan Kastamonuspor'un pazar günü Gümüşhanespor ile oynadığı karşılaşmada sahaya Asbaşkan olarak çıkan Bakan Başesgioğlu'nun oğlu Hakan Başesgioğlu maçın hakemine hakaret edince Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

İşte bu olaylar 26-28 Kasım 2008 tarihlerinde yapılacak olan Spor Şurası ile ilgili tanıtım toplantısında bakana hatırlatıldı. Başesgioğlu konuyu geçiştirmedi, oğlunu da işte böyle eleştirdi:

-Açık yüreklilikle söylemek gerekirse haksızlık yapılmış olsa bile hiçbir kimsenin kural dışı davranmaya hakkı yoktur. Bir haksızlığı başka bir haksızlıkla gidermeyeceğiz.

-Onun için oğlum dahi olsa eğer kurallara aykırı davranma sözkonusu ise Profesyonel Disiplin Yönetmeliği ile ilgili kuralların uygulanması konusunda hiç kimse tereddüt etmesin.

-Bunu federasyon yetkililerine de söyledim. Hiç kimsenin kurallara uymamam konusunda imtiyazı ve ayrıcalığı yoktur. Bütün gayretimiz spor sahalarının centilmence oluşmasıdır. Ama maalesef bu tür gergin maçlarda bazı üzücü hadiseler oluyor"

-Maç niye bu kadar gerildi ? Saha içi yönetim nasıl hareket etti ? Bunlar ayrı konu. Ben onlara girmek istemiyorum. Girersem yanlış olur zaten. Kuralların uygulanması konusunda hiç kimsenin itirazı yoktur. Kurallar uygulanmalıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*