Bakan Özak, Bala depreminin bilançosunu açıkladı

  • Giriş : 27.12.2007 / 13:22:00

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Ankara'nın Bala ilçesinde meydana gelen depremin bilançosunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Ankara'nın Bala ilçesinde meydana gelen deprem sonrası 343 evin kullanılamaz hale geldiğini ancak depremde can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğunu söyledi.
Depremin ardından Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, bu sabah Balâ'ya gelerek yetkililerden bilgi aldı. Çiçek ve Özak, önce Kaymakamlıkta düzenlenen bir toplantıya katıldı. Yetkililer, Çiçek ve Özak'a köylerdeki durum hakkında bilgi verdi.
Hasarlı bölgelerde incelemeler yapan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, deprem sonrası ilçede 343 evin kullanılamaz hale geldiğini ancak depremde can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğunu söyledi. Özak ayrıca ilçedeki 5 okulun bugün ve yarın tatil edildiğini daha büyük bir depremin söz konusu olmadığını belirtti.
Bir soru üzerine hasarlı evlerin onarılmasının mümkün olmadığını vurgulayan Özak, yeni evlerin Ocak ayı içinde yapımına başlanarak, hak sahiplerine 5-6 ay içinde teslim edileceğini belirtti.
Özak, dün geceden itibaren İçişleri Bakanı Beşir Atalay'la birlikte Başbakan Erdoğan'ı telefonla arayarak deprem konusunda bilgi verdiklerini belirterek, çadır, battaniye ve soba yardımına başlandığını söyledi.
Özak, bölgedeki 5 okulda da bugün ve yarın eğitim yapılmayacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious