Bakan Özak, Erdoğan'dan talimat bekliyor

  • Giriş : 07.09.2006 / 00:00:00

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Lübnan'a alt ve üst yapı çalışmaları konusunda yardımda bulunmak üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatını beklediklerini kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail saldırıları sonucu yerleşim birimleri ile alt ve üst yapısı büyük hasar gören Lübnan'a yönelik bir yardım çalışması olup olmayacağının sorulması üzerine Özak, "Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız ve yapacağız . İnsani yardım konusunda Kızılay orada, yeniden imar konusunda da önümüzdeki günlerde üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz" dedi.

Konuyla ilgili bir ön çalışmanın başlatılıp başlatılmadığının sorulması üzerine ise ön çalışmaya başlanmadığını ifade eden Özak, Başbakan'ın, Dışişleri Bakanı'nın konuyla ilgili bir talimatı olması halinde başlayacaklarını belirtti.

Özak ayrıca, Endonezya'da geçen aylarda yaşanan tsunami felaketinden en çok etkilenen Açe bölgesine ve depremle sarsılan Pakistan'a Kızılay ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte bakanlığının da yardımda bulunduğunu hatırlatarak, böyle bir yardımı Lübnan'a da yapabileceklerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious