Bakan Özak'tan CHP'lilere sitem

  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Trabzon’da kentin zorunlarının tartışıldığı toplantıyı yönetti, CHP'lilerin toplantıya gelmemesine sitemde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TTSO) düzenlediği ‘Trabzon’un ekonomik sorunları ve çözüm önerileri’ konulu toplantıyı, aynı zamanda Trabzon Milletvekili olan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak yaptı.

Toplantıya Trabzon Vali Vekili Vural Demirtaş, AKP Trabzon milletvekilleri Cevdet Erdöl ve Aydın Dumanoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen ile sivil toplum örgütlerinin başkan ve temsilcileri hazır bulundu.

TTSO Başkanı Şadan Eren, bu toplantılara 2002 yılında başladıklarını ve bugün yedincisini gerçekleştirdiklerini belirtti. Toplantıyı yöneten Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Trabzon’un sorunlarını konuşmak için toplandıklarını ancak CHP’den katılım olmamasına üzüldüğünü dile getirdi. Özak, şunları söyledi:

“CHP’den toplantımıza hiç kimse gelmedi. Ne milletvekilleri, ne de il başkanı arkadaşımız. Bu eğer bizim buradaki yönetimimizle ilgili bir sorunsa, biz şekilci değiliz. Biz kenara da çekiliriz. Yeter ki gelsin arkadaşlar, katkıda bulunsunlar. Eğer böyle birşey varsa ben üzülürüm. Biz hiçbir zaman ünvan peşinde gitmedik. Yakamıza bile rozet takmadık. Bunu herkes biliyor. Bu şehirin hizmetkarıyız. Muhalefetiyle, iktidarıyla Trabzon’un hizmetindeyiz. Eleştirilerine de saygı duyuyoruz. Ama burada bakan yönetecek, vali yönetecek. Biz bu işleri aşmışız. Yaşımız gelmiş geçiyor. Bir takım görevler vermiş bize toplum. Toplantıyı ben idare edeceğim, etmeyeceğim hiç önemli değil. Biz ordada otururuz, burdada otururuz. Yeter ki bu şehre bir çivi çakılsın. Bana karşı yapılmaması lazımdı.”

Trabzon’un sorunlarının tartışıldığı toplantının geri kalan bölümü basına kapalı olarak devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious