Bakan Özlü: Uzayda uydu filomuz olacak

Bakan Özlü: Uzayda uydu filomuz olacak.11047
  • Giriş : 29.11.2016 / 16:34:00

Bakan Özlü, TÜRKSAT 6A ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, uzayda artık bir uydumuz değil uydu filomuz olacağını belirterek TÜRKSAT 6A'yı 2019'da tamamlanacağını açıkladı.

Bakan Faruk Özlü, konuşmasında ayrıca pek çok sektörde Türkiye'nin dünyanın önemli merkezlerinden birisi olduğunu belirtti.

Bakan Özlü, Türkiye'nin bugün dünyanın önemli üretim merkezlerinden birisi olduğunu belirterek, "Özellikle otomotiv, tekstil, hazır giyim ve makine gibi sektörlerde oldukça başarılıyız." dedi.

Özlü, "Artık uzayda bir uydumuz olmayacak, bir uydu filomuz olacak. TÜBİTAK UZAY'ın hedefi, 12 yıl içinde dünya standartlarında en ileri düzey kabul edilen 30 santimetre yer örnekleme mesafesine ulaşmaktır. Milli yer istasyonumuzu geliştirmek de önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor.'' ifadelerini kullandı.

Özlü, Türkiye'nin ATAK helikopteri, eğitim uçağı HÜRKUŞ, insansız hava araçları ANKA, KARAYEL ve BAYRAKTAR gibi projeleri başarıyla hayata geçirdiğini ve geçirmeye devam ettiğine işaret ederek, "Yine milli savaş uçağımızı ve bölgesel yolcu uçağımızı üretmek için de çalışmalarımız sürüyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*