Bakan Pepe, çadırda iftar açtı

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, belediyenin kurduğu çadırda bugün iftar açtı. Pepe, sıraya girerek yemeğini aldı ve vatandaşların içinde iftarını açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bazı temaslarda bulunmak amacıyla bugün İzmit'e gelen Pepe, iftarını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Anıt Park'a kurulan çadırda açtı. İftara az bir süre kalan çadıra gelen Pepe, yemek sırasına girerek vatandaşlarla beraber yemek aldı. Daha sonra protokolle beraber vatandaşlar arasına oturan Pepe, yemeğe başlamadan önce çevredeki vatandaşlarla sohbet etti.

Bakan Pepe iftardan önce Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından düzenlenen Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri törenine katıldı. Grand Yükseliş Otel'de düzenlenen törende konuşan Pepe, Türkiye'nin çevre alanında geldiği noktaya değindi. Devletin aldığı önlemlerle temiz bir çevre elde edilemeyeceğini belirten Pepe, vatandaşların bilinçlenmesi ile aşılabileceğini söyledi.

Pepe'nin konuşmasından sonra dereceye girenlerin ödülleri verildi. Marmara bölgesinden faaliyet gösterilen sanayi kuruluşlarının katılımı ile büyük işletme ve KOBİ dalında veriliyor. Bu KOBİ dalında birinciliğe değer işletme bulunmazken, büyük işletme dalında çevre ödülüne Kale Oto Radyatör Şirketi aldı. Özel Çevre Teşvik Ödülü ise Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş (İÇTAŞ) verildi. Ödülleri Bakan Pepe, işletme temsilcilerine verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious