Bakan Pepe: Bilinçli avlanılması lazım

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, torik balığının neslinin tükenmekte olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pepe, balıkçıların bilinçli avlanmaları çağrısında bulundu ve sanayi tesislerinin atıklarını denizlere bırakmamalarını istedi.

Çeşitli açılışlar ile temel atma törenlerine katılmak üzere Kastamonu’nun İnebolu ilçesine gelen Çevre ve Orman Bakanı Pepe, Rasim Yıldırım tarafından yaptırılan balık işleme tesisinin açılışını yaptı.

Daha sonra tesisi gezen Bakan Pepe, işlenmek üzere depolanan torik balıklarından birini eline alarak, ’’Şimdi buradan sesleniyorum. Balıkçılarımız bilinçli avlansınlar. Sanayi tesisleri de atıklarını denize bırakmasınlar. Torik balığının nesli artık tükeniyor’’ diye konuştu.

’’YATIRIM YAPAN HERKESİ AYAKTA ALKIŞLIYORUM’’

Daha sonra bir tekstil fabrikasının temel atma törenine katılan Pepe, hükümetin 49 ili kapsayan Teşvik Yasası ile bu tür yatırımları yaygınlaştığını söyledi.

Temelini attığı fabrikanın 400 kişiye iş imkanı sağlayacağını kaydeden Bakan Pepe, şöyle devam etti:

’’Bu işler daha önce olmuyordu. Biz Teşvik Yasası’nı çıkardık. Türkiye’de yatırım yapan herkesi ayakta alkışlıyorum. Bu ülkede yatırım yapmak, istihdam sağlamak en büyük vatanseverliktir. AK Parti iktidarı 4 yılın içine 20 yıl sığdırdı. 4 yıl içinde 15-20 yılda yapılacak işleri gerçekleştirdik. Türkiye, geçmişte çok zaman kaybetti. Çok para kaybetti. Biz tek başına iktidar olmanın imkanlarını milletimize devşiriyoruz. Biz milletten başka kimseye borcu olmayan bir iktidarız.

AK Parti hükümetinin icraatlarını burada saymaya kalksam yarın sabaha ancak biter. Sadece şunu söylemek istiyorum. Sağlıkta çağın reformunu, devrimini yaptık. Artık hastanede tedavisini yaptıramayan, eczaneden ilacını alamayan yok. Herkesin sahibi var. Herkesin sahibi sosyal devlettir. Sosyal devlet, sadece Anayasa kitabında yazıyordu. Türk halkı, sosyal devleti AK Parti iktidarında tanıdı.’’ Pepe, daha sonra törenle fabrikanın temelini attı.

KIZ ÖĞRENCİ YURDUNUN AÇILIŞI YAPILDI

Prof. Dr. Oğuz Kayaalp ve eşi Türkan Kayaalp tarafından yaptırılan kız öğrenci yurdunun açılış törenine de katılan Osman Pepe, hayırsever çifte şilt verdi.

İnebolu’daki açılış ve temel atma törenlerine Kastamonu Valisi Mustafa Kara, Kastamonu milletvekilleri Musa Sıvacıoğlu, Sinan Özkan ve Mehmet Yıldırım ile Orman Genel Müdürü Osman Kahveci ve vatandaşlar katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious