Bakan Pepe'den Acaristanbul yorumu

  • Giriş : 30.03.2007 / 00:00:00

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Acaristanbul Villaları'nın yıkımının durdurulmasıyla ilgili olarak, ''Hoşumuza gitmese de yargının verdiği karar nihai bir karardır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Pepe, Karabük valiliği ziyaretinde, bir gazetecinin, İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nin Acaristanbul Villaları'nın yıkımına ilişkin Beykoz Belediyesi Encümeni'nin aldığı kararın yürütmesini durdurmasını hatırlatması üzerine, ''yargının kararına herkesin uyması gerektiğini'' söyledi.

Yargının verdiği kararların kendisini de bağladığını, şu anda da söyleyebileceği fazla bir şey olmadığını belirten Pepe, şöyle dedi:
''Bu ara karar, bir aylık süre veriyor. Belediyenin savunması isteniyor. Gerekçeleri gördükten sonra zannediyorum nihai karar verilir. Yargının her verdiği karar hoşumuza gitmese de nihai bir karardır. Herkesin uyması lazım. Biraz daha beklemeliyiz.''

HAVA KİRLİLİĞİNİN ÖNLENMESİ
Hava kirliliğinin önlenmesi konusunda doğal gazın çok önemli olduğunu, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları'nın da (KARDEMİR) acilen filtre sistemlerini kurup faaliyete geçirmesi gerektiğine işaret eden Pepe, şunları kaydetti.
''Sanayiciler, bu tür yatırımları yapmaktan çok mutlu olmazlar. Kente gelirken, KARDEMİR'de filtre göremedim. Çatı sistemi binanın her tarafına toz bırakıyor, buna da müsaade edemeyiz. Sacları dökülmüş ve duvarları bozuk tesisin her tarafı izole olmalı.'' Karabük'te 3 yılda 8 milyon 500 bin adet fidan diktiklerini de belirten Pepe, kentte Orman Bölge Müdürlüğü kurulması önerisini, ''Her şeyi yaparız, ama popülizm yapmayız. Bölge müdürlüklerini kapatırken, buraya açamayız. Biz, devleti küçülterek daha güçlü hale getirmek istiyoruz'' dedi.

Vali Can Direkçi'nin plaket verdiği Pepe, Karabük Belediye Başkanı Hüseyin Erer'i de ziyaret ederek, çalışmaları konusunda bilgi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious