Bakan Pepe'nin gerginliğin ortasında kaldı!

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin de katıldığı AK Parti Sinop il kongresinde gergin anlar yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konuşması biten Can kürsüden inerken yuhalayarak üzerine yürüyen partililerle bir süre tartıştı. Olayları bakan Pepe de sert bir dille eleştirdi. Pepe, "Burada yaşananları anlayışla karşılamak mümkün değildir." dedi.
Kongre başlangıcında 2.5 ay önce geçirdiği trafik kazasında ağır şekilde yaralanan Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer koltuk değnekleri ile kongreye katılarak konuşma yaptı. Yılmazer konuşmasında AK Parti Sinop Milletvekili Cahit Can'a sitem etti. Cahit Can ise Yılmazer'e kürsüden cevap vermek istedi. Konuşması sırasında adaylardan mevcut il başkanı Dursun Demirel'e yüklenen ve il yönetiminin bir çok yanlış işe bulaştığını ileri süren Can'ı bazı partililer yuhalayarak protesto etti. Cahit Can'ın konuşmasını sık sık kesen partilileri Belediye Başkanı Zeki Yılmazer müdahale ederek susturmaya çalıştı. Daha sonra kürsüden inen Cahit Can'ın üzerine bazı partililer yürümek istedi. Olaylara oldukça sinirlenen Can, Bakan Pepe'nin tokalaşmak için uzattığı elini tutmadı.

Can'dan sonra kürsüye gelen Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe de yaşanan tatsızlığa konuşması sırasında kendi üslubu ile cevap verdi. Pepe, "Burada yaşananları arayışla karşılamak mümkün değildir. Arkadaşlar bakın bu partinin en büyük gücü birlik ve beraberliğidir. Yanlış yapan varsa, bu partinin o gücü ve o iktidarı var. Yanlış yapanın yakasından bu partinin ilgili birimleri tutar ve hesabını sorar." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious