Bakan Şahin, anjiyo oldu

  • Giriş : 26.06.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde anjiyo oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, bu akşam saat 18.00'de Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde anjiyo oldu. Sağlık Bakanı Recep Akdağ da Bakan Şahin'i hastanede yalnız bırakmadı. Akdağ, çıkışta yaptığı açıklamada Bakan Şahin'in durumunun iyi olduğunu kaydetti.

Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. Ömer Odabaşı, Bakan Şahin'in daha önce zaman zaman göğüs ağrıları şikayeti ile hastanelerine geldiğini kaydetti. Bakan'a daha önce de bir takım tetkikler yapıldığını ve anjiyo yapılmasını uygun gördüklerini belirten Odabaşı, "Sayın Bakan saat 18:00'da hastanemize anjiyo için geldi. Şu anda bir problem yok. Anjiyosunda da patolojik bir bulgu yok. Şu anda istirihat halinde. Yarın sabah taburcu ediceğiz" diye konşutu.

Bakan'a daha önce efor testi yaptıklarını ve test sonucunun pozitif çıkmasından ötürü anjiyo yapılmasını uygun gördüklerini dile getiren Şahin, "Yaş ve hayat tarzı bir risk faktörü olabiliyor. Kendisine belki daha çok spor yapması, belki daha çok diyetine dikkat etmesi önerilecektir. Kardiyoloji uzmanı arkadaşlarımız da bu önerilerde bulundu zaten" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious