Bakan Şahin, Dink cinayetiyle ilgili açıklamalar yaptı

Bakan Şahin, Dink cinayetiyle ilgili açıklamalar yaptı.10447
  • Giriş : 19.01.2008 / 19:55:00

Şahin, 301. madde çalışmalarının tamamlandığını belirtti. Dink cinayetiyle ilgili açıklamalar yaptı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Şahin, 301'inci maddesi ile ilgili çalışmaların tamamlandığını belirterek Dink cinayetiyle ilgili açıklamalar yaptıAdalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Türk Ceza Kanunu'nun 301'inci maddesi ile ilgili çalışmaların tamamlandığını belirterek, ''Teklif olarak Meclis Başkanlığı'na verilecek'' dedi.

Bakan Şahin, "Arkadaşlarımız uygun gördükleri zaman, 301 ile ilgili ne tür yenilikler getirildiğini hep birlikte göreceğiz. Metin hazır. Adalet Bakanlığı olarak biz de katkı sağladık" şeklinde konuştu.

Şahin, Hrant Dink cinayeti davasının yavaş ilerlediğine ilişkin eleştirilerin hatırlatılması üzerine, bu tür davaların hemen sonuçlanamayacağını ve sabredilmesi gerektiğini bildirdi.

Bakan Şahin, "Sanık yakalanmış. Nüfus kayıtlarına göre, yaşı küçük olduğu için çocuk statüsünde yargılanıyordu. Adli tıp, suçu işlediği tarihte yaşının 18'den büyük olduğu şeklinde bir rapor verdi. Şimdi büyük olarak yargılanıyor. Yani bu süre içinde hiçbir şey yapılmadı derseniz yanlış olur. Tabii ki Türkiye'de ceza usul yasası var. Böylesine önemli bir davada yargıçlarımız, savcılarımız kılı kırk yarıyorlar" dedi.

"Önümüzdeki ayın başında zannediyorum üçüncü duruşması yapılacak" diyen Bakan Şahin, "Ceza kanunlarımız çerçevesinde sanık, ceza kanunlarında öngörülen cezayla tecziye (cezalandırma) edilecektir büyük bir ihtimalle... Yargılama süreci devam ediyor. Yani bir yılda bu tür önemli davalar bitmeyebilir, bunu anlayışla karşılayacaksınız" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious