Bakan Şahin, Galatasaray ve Fenerbahçe'yi tebrik etti

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Turkcell Süper Ligi'nde yarışın çok heyancanlı geçtiğini belirterek, şampiyon olan Galatasaray ile ligi ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe'yi tebrik etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Ligden düşenlere geçmiş olsun" diyerek sözlerine başlayan Şahin, " ''Kırkpınar'da cazgır (Altta düştüm diye yerinme, üste çıktım diye sevinme) diye çok anlamlı bir söz kullanır. Başarı da başarısızlık da geçicidir. Kazanan da olacaktır, kaybeden de olacaktır, ama önemli olan bu yarışın centilmenlik sınırı içinde geçmiş olması ve sonucun herkes tarafından kabullenir olması gerekir'' dedi.

Süper Lig'de yarışın son maça kadar hatta son saniyeye kadar sürdüğünü kaydeden Şahin, "Biz bu maçın oynandığı sırada uçaktaydık. Başkaban ve bizler uçak pilotunun söylediği skorlarla durumu öğrendik. Ancak uçağın içinde bile heyacan fazlaydı" diye konuştu.

Bakan Şahin, Avrupa'da mücadele edecek takımlara büyük misyonlar düştüğünü kaydederek, "Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray ve Fenerbahçe'ye büyük iş düşüyor. Orda başarısız olurlarsa gelecek yıl oraya tek takımla gitme dururumuz ortaya çıkar. UEFA'da mücadele edecek takımların da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmesini istiyorum" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious