Bakan Şahin, iddiaları yanıtladı

  • Giriş : 09.06.2006 / 00:00:00

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur'un, "Basketbol MilliTakımı formasını bir daha giymeyecekleri" yönünde basında çıkan haberlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, "120 Okula Spor Salonu Kazandırılması" çerçevesinde Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda bir tören düzenlendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'inde katıldığı törene, ABD NBA Ligi'nde forma giyen Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur'da katıldı.

Bakan Şahin, burada yaptığı konuşmada iki basketbolcu hakkında basında çıkan iddialarla ilgili bir değerlendirme yaptı. Bakan Şahin basın yayın organlarında yer alan, "İki basketçi milli formayı giymek istemiyorlarmış" şeklinde çıkan ididalara, "Her ikiside kolları kopsa, bacakları kopsa milli formayı giyerler. Bu haberleri tekzip edeceklerdir. Önümüzdeki dönemde yapılacak turnuvalarda milli formayı giyeceklerini ümit ediyorum. " şeklinde cevap verdi.

Öte yandan, hakkında çıkan iddialarla ilgili olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Okur, milli formayı giymekten kaçmadığını söyledi. Okur, sakatlığının sözkonusu olduğunu ve yoğun bir tempoda tedavi gördüğünü belirterek, "İnşallah hazır olunca milli takımda oynayacağım. 12 senedir milli görevden kaçmadım, milli takımda oynamak istiyorum. Sakatlıklar oluyor. İnşaallah en kısa sürede düzelir ve milli takımda oynarım " şeklinde konuştu

Okur ayrıca, Basketbol Mlilli Takım Koçu Boğdan Tanjeviç ile arasında herhangi bir sorun olmadığını dile getirdi. Tören sırasında Okur ve Türoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a oynadıkları takımların formalarını hediye etti.

İki basketbolcu daha sonra, ikisi kız ikisi erkek 4 öğrenci ile kısa bir gösteri maçı yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious