Bakan Şahin, Öcalan hakkındaki iddialara yanıt verdi

Bakan Şahin, Öcalan hakkındaki iddialara yanıt verdi .7957
  • Giriş : 22.09.2007 / 21:57:00

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Abdullah Öcalan hakkındaki iddialara yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Abdullah Öcalan'ın avukatları aracılığıyla ''cezaevinde saçlarının kesildikten sonra gözleri önünde yakıldığı ve kendisine tutanak imzalattırıldığı'' iddialarıyla ilgili, ''Öcalan'ın infazını çektiği mekanda kendisine yönelik herhangi bir kötü muamele yapılması mümkün değildir'' dedi.

Bakan Şahin, gazetecilerin, Öcalan'ın avukatları kanalıyla bir haber ajansına yapıldığı belirtilen sözlerle ilgili sorularını yanıtladı.

Şahin, açıklamalarda Öcalan'ın "traş olduktan sonra saçlarının gözleri önünde yakıldığı, kendisine tutanak imzalattırıldığı, kötü koşullarda bulunduğuna yönelik" iddialarına ilişkin, "Bizim cezaevlerimizde, kuralların dışında, hiçbir hükümlü ve tutukluya kötü bir muamele yapılmaz" dedi.

"Terörist başının hükümlü olarak bulunduğu adada da, infazını çektiği mekanda da, kendisine kötü muamele yapılması mümkün değildir" diyen Şahin, "Bu beyanlar, ortalığı karıştırmak ve gerçek dışı iddialarla gündem oluşturmak amacıyla söylenmiş olan ifadelerdir" ifadesini kullandı.

Adalet Bakanı, "Bunlar, Türkiye'de ve dünyada dikkatleri oraya çekmek, Türkiye'ye baskı yaptırma amacına yönelik yalan yanlış ifadelerdir. Bunların hiçbirinin aslı yoktur" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious