Bakan Şahin, seçim bölgesi Antalya'dan ev kiraladı

  • Giriş : 17.06.2007 / 17:21:00

Şahin, Şirinyalı Mahallesi’nde, seçim süresince kalacağı möbleli bir daire kiraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, AKP Antalya 1'inci sıra milletvekili adayı Mehmet Ali Şahin, AKP Antalya İl Teşkilatı'nda il yönetim kurulu üyeleri, ilçe- belediye başkanları ve il genel meclisi üyeleri ile adayların da katıldığı basına kapalı toplantıya katıldı.

Toplantıya bir süre ara veren Bakan Şahin, daha sonra Şirinyalı Mahallesi’nde, seçim süresince kalacağı möbleli bir daire kiraladı.

Sabah saatlerinde kente gelen Bakan Şahin, AKP il binasındaki toplantıya bir süre ara vererek, Şirinyalı Mahallesi’nde bulunan Lider Kent 1 Sitesi’ne giderek, seçim süresince kalacağı möbleli bir daire kiraladı. B Blok kat 13 daire 26’da inceleme yapan Bakan Şahin, bir yıllığına kontrat imzalayarak anahtarı teslim aldığını açıkladı.

Daha sonra tekrar parti binasına dönen Bakan Şahin, Hasan Subaşı Caddesi'ndeki işyerlerini ziyaret ederek esnafla sohbet etti. Cengiz Güven ve Zühre Güven çiftinin 1.5 aylık kızları Aleyna'yı kucağına alarak seven Bakan Şahin, daha sonra beraberindeki partililerle birlikte Valilik binası olarak restore edilen Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nu dışırdan inceledi. Bakan Şahin, yeni restore edilen Valilik binasıyla ilgili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Menderes Türel'den bilgi aldı. Bakan Şahin, esnaf ziyareti sırasında çocuklara yakın ilgi göstererek onlarla sohbet etti. Bakan Şahin’in esnaf gezisi sırasında bir şoförün, “Emekliyiz yine de çalışıyoruz, ama açız aç” diyerek bağırması dikkat çekti. Bakan Şahin bu haykırışa sessiz kaldı.

Daha sonra basın mensuplarının Babalar Günü'ne ilişkin sorularını yanıtlayan Mehmet Ali Şahin, “Babalar Günü'nde hediye aldınız mı?” sorusuna, “Alamadım. Çünkü babam Anadolu’nun bir köyünde yaşıyor. Hükümet ve seçim çalışmaları nedeniyle fırsatım olmadı. Kızım aradı ve Babalar Günü'mü kutladı” yanıtını verdi.

1 yıllığına kontrat imzaladığı evle ilgili soruları da yanıtlayan Bakan Şahin, “Artık Antalyalı oldum. Siyasete devam ettiğim sürece Ankara'da bulunmamız gerekiyor. Ancak seçim süresince zamanımın büyük bölümünü burada geçireceğim. Hem bu dönemde kalmak için hem de daha sonrasında hafta sonları gelmek için ev tutmayı tercih ettim. Tuttuğum evin içinde eşyalar var, ancak kendi özel eşyalarımı da getireceğim” diye konuştu. Bakan şahin, “Ne zaman taşınıyorsunuz” sorusuna da “Perşembe günü yeniden Antalya'ya döneceğim” yanıtını verdi.

Bakanlar Kurulu toplantısı için bu gece Antalya'dan ayrılacağını söyleyen Bakan Şahin, basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda ilçe başkanlarıyla görüştüğünü belirterek, “İlçe ilçe neler yaptık, neler yapıyoruz, bundan sonra neler yapacağız bunu değerlendiriyoruz. Şu ana kadar 4 ilçe başkanıyla görüştüm. 10 ilçe başkanıyla daha görüşeceğim. Tahmin ediyorum yaklaşık 23 gün burada kalarak, seçim çalışmalarına katılacağım. Bir program oluşturduk, ancak bugün bir kez daha gözden geçirerek, netleştireceğiz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious