Bakan Şahin cezaevinde!

Bakan Şahin cezaevinde!.12924
  • Giriş : 29.02.2008 / 18:34:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 15:37:02

Adalet Bakanı Mehmet Al Şahin, İstanbul'daki cezaevi sorunu çözüldüğünde Anadolu'nun da rahatlayacağını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şahin, Maltepe Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti. Kurum Müdürü Recep Göğüş, çalışmaları ve sorunları hakkında Bakan Şahin'e bilgi verdi.

Adalet Bakanı Şahin, İstanbul'da yapımı devam eden cezaevlerinin inşaatı tamamlandığında ildeki cezaevlerinin hükümlü ve tutuklu kapasitesinin 20 bin 250'ye ulaşacağını belirterek, ''İstanbul'un cezaevi sorunu çözüldüğünde Anadolu da rahatlayacak'' dedi.

Bunun için İstanbul'a büyük önem verdiklerini vurgulayan Şahin, eksiklikleri gidermek için çalıştıklarını söyledi.

Adalet Bakanlığının görevinin, yargının işini kolaylaştırmak ve çok daha rahat şartlarda hizmet etmesini sağlamak olduğunu anlatan Şahin, hakim ve savcıların da görevlerini yasal çerçevede yerine getirmeleri gerektiğini ifade etti.

Kurum Müdürü Recep Göğüş de çalışanların kendi imkanlarıyla kuruma geldiğine işaret ederek, servis imkanı tanınmasını istedi. Kurumun karşısında orman vasfını yitirmiş 40 bin metre karelik alana lojman yapılması talebini dile getiren Göğüş, ayrıca kapalı otopark ve ilave su kuyusu taleplerini de aktardı.

Cezaevinde üretilen ekmekleri Kartal ve Ümraniye'deki cezaevlerine vermek istediklerini belirten Göğüş, bunun için cezaevine bir kamyonet alınmasını istedi.

Mehmet Ali Şahin, daha sonra Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalan mahkumları ziyaret etti. Şahin, burada, çarptırıldıkları 10 günlük hapis cezasının yarısını tamamlayan Asil Ilıkca ve Mustafa Uraç ile sohbet etti.

Bakan Şahin, ziyaretinin ardından mahkumlarla fotoğraf çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious