Bakan Şahin: Cumhuriyeti ilelebet yaşatmak görevimizdir

  • Giriş : 24.06.2007 / 22:37:00

Mehmet Ali Şahin, cumhuriyeti ilelebet yaşatmanın görevleri olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, cumhuriyeti ilelebet yaşatmanın görevleri olduğunu belirterek, ''Ancak cumhuriyete lafla sahip çıkmak olmaz. Cumhuriyete sahip çıkmak işle olur, icraatla olur'' dedi.
Antalya'nın Akseki ilçesinde seçim çalışması yürüten Bakan Şahin, Akseki'ye bağlı Murtiçi köyündeki bir çay evinde köylülerle sohbet etti.
Daha sonra Akseki'ye gelen Şahin, ilçe girişinde yapımı devam eden mezbahada incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.
Akseki'de AK Parti İlçe Başkanlığı Kadın Kolları binasının açılışını da yapan Bakan Şahin, daha sonra Akseki Belediye Parkı'nda vatandaşlara seslendi.
Şahin, yaptığı konuşmada, ''Siz, bizleri tanıyorsunuz. Ananızın ak sütü gibi ak oylarla bizi tek başına iktidara getirdiniz. Biz, bu güzel ülkemiz ve bu güzel ülkenin saygı değer insanlarına hizmet etmek için çalışan kardeşleriniziz'' dedi.
Türkiye ne zaman tek parti iktidarına kavuşsa o dönemlerde taş üstüne taş konulduğunu ifade eden Şahin, şöyle konuştu:
''Biz de gece gündüz çalışarak sizlere layık olmanın mücadelesi içindeyiz. Türkiye, 84 yıldır cumhuriyetle yönetiliyor. Cumhuriyeti kuranlara, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ecdadımıza bir kez daha şükranlarımızı, minnettarlığımızı ifade ediyoruz ve onların kurduğu cumhuriyeti ilelebet yaşatmanın görevimiz olduğunu düşünüyoruz. Ancak cumhuriyete lafla sahip çıkmak olmaz. Cumhuriyete sahip çıkmak işle olur, icraatla olur.'' KÖYDES Projesi çerçevesinde suyu olmayan köyleri suya kavuşturduklarını hatırlatan Şahin, hükümet olarak hedefleri arasında 15 bin kilometre duble yol yapımı bulunduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Şehirlerarası yollarımız tek gidiş, tek geliş olarak değil çift gidiş, çift geliş yollarla yapmalıydık. Bu yolla kazalar da azalacaktı. Bu ülkenin itibarı da yükselecekti. Turistler imrenecekti. Peki bu projeyle ilgili ne yaptık şu ana kadar? 7 bin kilometre duble yol gerçekleştirdik. Geriye kalan 8 bin kilometre için karşınızdayız. Projenin tamamını 4,5 yıla sığdıramadık. Bu nedenle bir dönem daha sizlerden destek istiyoruz. Bunu kendimiz için değil Türkiye için istiyoruz. Bu istikrarı devam ettirmek istiyoruz.'' Bakan Şahin, İbradı ilçesindeki incelemelerinin ardından konvoyunda meydana gelen trafik kazasında yaralanan Ebubekir Aytar, Hasan Güngör, Ömer Şahin ve Mustafa Bulut'u Manavgat Devlet Hastanesinde ziyaret ederek yetkililerden, yaralıların durumlarıyla ilgili bilgi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious