Bakan Şahin FİFA kararını değerlendirdi

  • Giriş : 07.02.2006 / 00:00:00

Spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, FIFA Disiplin Kurulu'nun Türk Milli Takımı'na verdiği cezayla ilgili olarak, "Bu ceza Türkiye'ye verilen bir cezadır" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

FIFA'nın kararının 'kabul edilemez' olduğunu ifade eden Şahin, "Bu ceza Türkiye'ye verilen bir cezadır. Bu kararı kabul edilemez buluyorum. Aslında Türkiye-İsviçre maçından hemen sonra gözlemci ve hakem raporları belli olmadan FIFA Başkanı Sepp Blatter'in yaptığı açıklamanın onaylanmasıdır bu karar. Bu nedenle FIFA'nın kararını sportif bir karardan ziyade, siyasi bir karar olarak değerlendiriyorum. İsviçreli FIFA Başkanı Sepp Blatter'in açıklaması sırasında Türkiye'nin cezası kesildi. FIFA da, başkanının açıklamasını onadı. Gerekli yerlere başvurulacak. Umarım bu hata düzeltilir" diye konuştu.

Şahin, kararın siyasi içerikli olduğunu da vurgulayarak, "Türkiye'ye ceza verildi. Seyircilerimize yönelik böyle bir cezayı hakedecek seyirci taşkınlıklarını hatırlamıyorum. Türkiye-İsviçre maçında hatalar yapıldı, ancak bunlar böyle bir sonucu doğurucu nitelikte hatalar değildi. Maçtan sonra bazı futbolcuların birbirleriyle igili eylemleri bir cezai sonuç doğurabilirdi. Ancak FIFA'nın futbolculara verdiği cezalar da çok yüksek. Yabancı sahada ve seyircisiz oynama cezası kabul edilemez. FIFA'nın kararı siyasi içeriklidir" şeklinde konuştu.

Bakan Şahin, 2008 Avrupa Şampiyonası eleme müsabakalarında Türkiye'nin çok iyi bir gruba düştüğünü belirterek, "Bu karar, bu nedenle Türkiye'nin önüne konmuş bir engel olabilir. İtirazlarımızın sonucu olumsuz kararlar çıksa bile itiraz etmeye devam edeceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious