Bakan Şahin köy odasında kahvaltı yaptı

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Başbakan Yardımcısı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin köy odasında kahvaltı yaptı, cirit atına bindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzurum'da düzenlenecek olan 2011 Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunları ile ilgili ön hazırlık çalışmaları programlamak ve 1. Kış Spor Oyunları'nı izlemek için Erzurum'da bulunan Başbakan Yardımcısı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, kahvaltısını sabah Dadaşköy'deki köy odasında yaptı, ardından da cirit atına bindi ve geleneksel cirit oyununu izledi.
2011 Kış Oyunları'nın 25.'sine ev sahipliği yapacak olan Erzurum'daki çalışmaları programlamak için üç gündür Erzurum'da bulunan Başbakan Yardımcısı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Dadaşköy Belde Belediye Başkanı Güven Gülüm'ün daveti üzerine beldedeki köy odasında kahvaltı yaptı. Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Sinan Secer ile Doğu Anadolu Üreticiler Birliği Başkanı Nazmi Ilıcalı'nın yanısıra Erzurum Valisi Celalettin Güvenç, Milletvekilleri Mustafa Nuri Akbulut ve Mustafa Ilıcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'in de katıldığı kahvaltıya görüntü ve fotoğraf çekmemeleri için basın mensupları alınmadı. Kahvaltıda organik tarım ürünlerinin tanıtımının yapıldığı öğrenildi. Yaklaşık bir saat süren kahvaltının ardından Bakan Şahin konak çıkışında kendisi için hazırlanan cirit atına bindi. Önce ata binmek istemeyen ve gazetecilere, "Bekliyorsunuz ki ata bineyim de düşeyim. Siz de görüntü alıp haber yapasınız. Bu zevki size vermeyeceğim." diyen Bakan Şahin, köylülerin "Efendim at uysaldır, korkmayın düşürmez" demesi üzerine dikkatlice atın yanına yaklaştı. Ardından uysal olup olmadığını atı sıvazlayarak anlamaya çalışan Şahin, attan herhangi bir tepki görmeyince köylülerin de yardımıyla ata bindi. Bir süre sonra ata tamamen alışan Şahin, eline aldığı çirit çubuğu ile basın mensuplarına poz vermeye başladı. Daha sonra bir eli ile Türk bayrağını diğeri ile de cirit çubuğunu tutarak cirit sahasına gelen Başan Şahin'e burada bir tarafı Türk bayrağı diğer tarafı ise kulüp amblemi olan bir flama ile at kamçısı hediye edildi.

Erzurum Atlıspor Kulübü ile Ilıca Atlıspor Kulübü'nün arasında bir süre normal cirit kuralları içerisinde daha sonra ise kara düzen (kuralsız) oynanan çirit karşılaşmasını izleyen Bakan Şahin, karşılaşmayı saha kenarına bir römork üzerine hazırlanan koltuğa oturmak yerine ayakta durarak takip etti. Bakan Şahin daha sonra Palandöken Dağı'na geçerek kayak merkezinde istirahata çekildi. Şahin, bugün THY'nin tarifeli uçağıyla Ankara'ya dönecek. Şahin dün akşam da Kazım Karabekir Belediyesi tarafından onuruna verilen cağ kebabı yemeğine katılmıştı.

Bu arada Bakan Şahin için hazırlanan cirit gösterisine Palandöken'de bulunan yabancı turistler de hayli ilgi gösterdi. Karşılaşmayı dondurucu soğuğa aldırış etmeyerek izleyen Rus turistler, müsabakadan bol bol fotoğraf çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious