Bakan Şahin; 'Saldırıyla ilgili süprizlere hazır olun'

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Danıştay'a yapılan saldırıyla ilgili ellerinde bazı bilgiler bulunduğunu ancak bunları şimdilik açıklayamayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şahin, Danıştay'a yapılan saldırının, canlı bomba tarafından Adalet Bakanlığı'na yapılan saldırıdan hiçbir farkı olmadığını ifade etti.
TBMM Genel Kurulu'nda Danıştay'a yapılan saldırı tartışıldı. CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Danıştay'a yapılan saldırıyı 'İkinci Kubilay olayı' olarak nitelendirdi. Kemal Anadol,"Laik demokratik rejim, anayasal rejim tehlike altındadır. Bugün Ankara'da hakim kanı dökülmüştür. Siyasete kan bulaşmıştır. Bu hükümet bu kan gölü içinde yüzmeye razı değilse istifa etmeyi düşünmelidir" diye konuştu. Anadol, AK Parti sıralarına dönerek, "Ektiklerinizi biçiyorsunuz" dedi.

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın olayın ardından yaptığı açıklamaları eleştiren Anadol, Arınç'ın yargıya müdahale etmeye çalıştığını savundu. Anadol, "Anlaşılan Sayın Bülent Arınç avukatlık günlerini hatırladı. Televizyondan 'ifadeni düzelt' diye haber gönderiyor. Bu soruşturmaya müdahale değil de nedir?" dedi.

Kemal Anadol'un konuşması AK Partililerin eleştirilerine neden oldu. Bazı AK Partililer, "Bize bakıp konuşma" ve "Yazıklar olsun sana" diyerek Anadol'a tepki gösterdi.

CHP'li Anadol'un eleştirilerine cevap vermek üzere kürsüye gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Danıştay'a yapılan saldırıyı gerçekleştiren kişinin yakalandığını hatırlattı. Saldırının aydınlatılması için gerekli çalışmaların yapıldığını, hazırlık soruşturmasının yürütüldüğünü, bu nedenle de daha fazla bilgi veremeyeceğini ifade eden Mehmet Ali Şahin'e, CHP'liler 'Kapalı oturum yapalım' diye bağırdı.

Devletin her zaman bu gibi olayların üstesinden gelecek güce sahip olduğunu anlatan Şahin, Danıştay'a yapılan saldırının da mutlaka aydınlatılacağını kaydetti. Bakan Şahin, saldırıdan önce bazı üyelere koruma tahsis edildiğini belirterek, bununla ilgili belgeyi Genel Kurul'a gösterdi.

Bakan Şahin'in, bu olayları kullanarak muhalefet yapmaya çalışanların teröre ve teröristlerin amaçlarına hizmet edeceğini söylemesi üzerine CHP'li milletvekilleri Şahin'e tepki gösterdi. Bunun üzerine Bakan Şahin, "Erken değrelendirmeler çoğu zaman yanıltıcı olmuştur. Çok kısa sürede bu olay aydınlatılacaktır. Bir takım sürprizlere de hazır olun" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious