Bakan Şahin: Son derece üzgünüz

Bakan Şahin: Son derece üzgünüz.7957
  • Giriş : 21.10.2007 / 13:22:00

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe düzenlenen saldırıyla ilgili, ''Son derece üzgünüz. Şehit olan memleket evlatlarına rahmetler diliyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini de öngören Anayasa Değişikliği paketi için halk oylamasına katılmak üzere Antalya'daki Ramazan Savaş İlköğretim Okuluna gelen Bakan Şahin, gazetecilerin, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe düzenlenen saldırıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Bakan Şahin, kendisine 13 askerin şehit olduğu haberinin geldiğini, yaralı askerlerin de bulunduğunu bildiğini söyledi.

Şehit sayısının artmamasını dilediklerini belirten Şahin,şunları kaydetti:

''23 yıldır Türkiye'nin uğraştığı terörle mücadele, bu tür bedellerin ödenmesine yol açabiliyor. Son derece üzgünüz. Şehit olan memleket evlatlarına rahmetler diliyoruz. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Ancak terörle mücadelede Türkiye Cumhuriyeti devletinin, kararlı duruşu devam edecektir, devam etmek mecburiyetindedir. Birkaç haftadır terör örgütünün pusu kurarak, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine kayıplar verdirmesi, sıkışmış olduğunu, can havliyle ne yaptığını bilemez bir tavrın sonucu olduğunu, köşeye sıkışmış olduğunu gösteriyor. Millet arkamızdadır, TBMM gerçekten büyük bir konsensüs ortaya koymuş, her türlü tedbirin alınması konusunda, sınır ötesi harekat dahil, bu yetkiyi hükümetimize vermiştir.

Bütün bu yetkiler, kuşkusuz ki kendi şartları içinde büyük bir titizlik içinde uygulanacaktır. Milletimiz biliyorum ki son derece üzüntülüdür. Bu mücadelenin, çok zor bir mücadele olduğunu da takdir edeceklerdir. Devletiyle, hükümetiyle, güvenlik güçleriyle bu mücadeleden mutlaka Türkiye Cumhuriyeti devleti galip çıkacaktır.''

Bakan Şahin, bir gazetecinin, ''Bakanlar Kurulu olağanüstü toplanacak mı?'' şeklindeki sorusuna da şu yanıtı verdi:

''Bakanlar Kurulu'nun olağanüstü toplanmasını Başbakan tayin eder. Zaten yarın haftalık toplantımız icra edilecek. Yarın toplanacağımız için acil bir toplantı beklemiyorum. Ama şu anda devletimizin ve hükümetimizin birinci öncelikli gündem maddesi terörle mücadeledir.

Çarşamba günü de Milli Güvenlik Kurulu toplantımız var. Gereken neyse yapılacaktır. Tüm dünya da, bizim bu konudaki duyarlılığımızı biliyor. Ama terör örgütü ne yaparsa yapsın amacına ulaşamayacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious