Bakan Şahin'den iddia garantisi

  • Giriş : 25.01.2007 / 00:00:00

Başbakan Yardımcısı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, İddia olayının gelecek hafta içinde çözüleceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Formula yarışları çerçevesindeki Gençler F 3 Avrupa Şampiyonası'nda Avrupa 3.'sü olan F 3 Pilotu Cemil Çıpa'yı Ataköy'deki Milli Olimpiyat Komitesi binasında kabul eden Bakan Şahin, burada basın mensuplarının gündemdeki konularla ilgili sorularını cevaplandırdı.

Danıştay 13. Hukuk Dairesi'nin almış olduğu kararı sürpriz olarak nitelendiren Bakan Şahin, "Ama ilgili daire durdurma kararı aldı. Ancak şu anda henüz Spor Toto Teşkilatı Müdürlüğü'ne gelen bir tebliğat yapılmadı. Biz de kanunlarda yer alan boşluğu doldurmak için gerekli bir çalışma yaptık ve yasa tasarını oluşturduk. Önümüzdeki hafta genel kurulda görüşülecek. Bu yasa ileriye dönük olarak sorunların çözümüne yardımcı olacak yasadır." dedi.

İddia konusunda da konuşan Bakan Şahin, "Özhan Canaydın ile biraz önce konuştuk. Kulüplerin zarar görmemesi üzerine konuşuyoruz." diye konuştu.

Olağanüstü Genel Kurul kararı ile ilgili olarak da Bakan Şahin, "Hukuk devleti olduğumuza göre hukuk kurallarına uymamız gerekiyor. 60 günlük bir süre bulunuyor. Bu süre sonrasında Genel Kurul'un toplanması gerekiyor. Futbolda ikinci yarı başlarken kaos ortamı var diye konuşmaları yersiz buluyorum." diye konuştu.

Kulüpler Birliği Başkanı Özhan Canaydın da , bakan Şahin ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Gerekli konuşmaları yaptık. İddia çok önemli özellikle Lig A ve Lig B takımlarını yakından ilgilendiriyor. Kanun en kısa sürede çıkacak." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious