Bakan Şahin'den Karadenizlilere müjde

  • Giriş : 31.05.2006 / 00:00:00

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Rize, Trabzon ve Artvin'de çok yakın bir zamana kadar spor salonu olmayan ilçe kalmayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İki günlük gezisi boyunca Karadeniz Bölgesi'nde her türlü spora karşı çok yoğun bir ilgi olduğunu gördüğünü belirten Bakan Şahin, özellikle gençlerin, vatandaşların sürekli spor tesisi talep etmiş olmaları ve bunu da büyük bir özlemle dile getirmiş olmalarının kendisini son derece memnun ettiğini ifade etti.

Rize, Artvin ve Trabzon'daki incelemeleri sırasında eksikleri yerinde görme imkanı bulduğunu kaydeden Şahin, "Özellikle futbola çok büyük ilgi var. Ama futbolun dışında diğer branşlara da rağbet olduğunu gördüm. Tabi bu coğrafyada yapılmış olan spor tesisleri var. Yarım kalmış olanlar var. Salonu olmayan ilçelerimiz de var. Bu ziyaret sırasında eksiklerimizi yakinen görme imkanı bulduk. Gençlik Spor Genel Müdürlüğümüzün ve İl Özel İdare Müdürlüklerinin de imkanları ile birlikte burada devam etmekte olan tesis inşaatları var. Bunların önemli bir bölümü salondur. Bu yıl içerisinde hemen hemen bunların tamamı bitmiş olacak. Yeni yapmayı planladığımız salonlar da var. Sanıyorum bu güzergahta salon olmayan ilçemiz pek yakın bir zamanda kalmamış olacak." diye konuştu.

Futbol sahaları ve stadlarla ilgili eksikler bulunduğunu da dile getiren Şahin, "Onların bir kısmı ile ilgili zaten Ankara'dan ödenekler gönderilmiştir. Şimdi yeni talepler oldu. O talepleri de değerlendirerek bu eksikleri de tamamlamış olacağız." dedi.

Daha sonra, Çaykur Cumhuriyet Çay Fabrikası'nı da ziyaret eden Bakan Şahin, fabrikayı gezdi ve çayın yapılışını inceledi. Bakan Şahin Rize'deki incelemelerini tamamlayarak Trabzon'a gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious