Bakan Şahin'den sitem

Bakan Şahin'den sitem.12242
  • Giriş : 14.08.2008 / 17:28:00

Bakan Mehmet Ali Şahin: Sporcuların başarısızlığı, yetersiz hazırlandıklarını gösteriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

2008 Olimpiyat Oyunları'nın açılışını izlemek için Pekin'de bulunan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, grekoromen güreşte alınan sonuçlarla ilgili olarak, ''Güreş sporunu dünyaya tanıtan bir ülkenin olimpiyata katılan güreşçileri, 'Türk gibi kuvvetli' sözünü dünyaya söyleten ecdadını aratmaması gerekirdi'' diye konuştu.

Bakan Şahin, yaptığı açıklamada, olimpiyatlarda şu ana kadar yarışan Türk sporcuların maalesef gerekli performansı gösteremediklerini söyleyerek, ''Bizim güreşi öğrettiklerimiz bu sporu bizden daha iyi yaptıklarını bugün minderde gösterdi'' dedi.

Şahin, şu anda yapılması gerekenin, başta güreş ve halter olmak üzere tüm olimpik federasyonların bu başarısızlığın nedenlerini tespit ederek acil önlemler alması olduğunu savundu. Bunun kendi kişisel değerlendirmesi olduğunun altını çizen Şahin, başta Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu olmak üzere spor yönetiminin ciddi bir değerlendirme yaparak, gerekli tedbiri alacağına inandığını kaydetti.

Devlet ve hükümet olarak spor yoluyla ülke tanıtımına her zaman destek verdiklerini ve bu desteğin bundan sonra artarak süreceğini belirten Şahin, bundan sonra yarışacak Türk sporcuların başarılı olarak tüm milleti sevindirmesi dileğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*