Bakan Şahin'den yeğenine sert tepki

  • Giriş : 17.01.2007 / 00:00:00

Mehmet Ali Şahin, adını kullanarak kredi için aracılık yaptığı belirtilen teyzesinin oğlu için, "Bu tür kişiler mutlaka çevremizden uzaklaştırılmalı" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, adını kullanarak kredi için aracılık yaptığı belirtilen teyzesinin oğlunun davranışını değerlendirerek, “Kim olursa olsun, bizi istismar eden, devletin önemli kademelerine halkın getirdiği insanları istismar eden ve adını kullanarak menfaat peşinde koşanları mutlaka çevremizden uzaklaştırmalıyız” dedi.

2011 Dünya Üniversite Kış Spor Oyunları için gittiği İtalya'nın Torino kentinden dönüşünde, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda basın mensuplarının konuya ilişkin sorusu üzerine Mehmet Ali Şahin, konuyla iglili olarak daha önce de duyumlar aldığını belirterek, “Benim ismimi sağda solda kullandığına dair daha önce de duyumlar almıştım.

Başbakanlığa bilgi gelince, o bilgiyi biz tespit ettik. Siyasilerin güç durumda kalmalarının önemli nedenleri yakınları olmuştur. Ben bu konuda son derece titizim. Kim olursa olsun, bizi istismar eden, devletin önemli kademelerine halkın getirdiği insanları istismar eden ve adını kullanarak menfaat peşinde koşanları mutlaka çevremizden uzaklaştırmalıyız” diye konuştu.

“Eğer suç işledikleri inancı oluşmuşsa, bunu da yargıya intikal ettirmeliyiz” diyen Şahin, “Ben de bunu yaptım. Akıllansın, bir daha yapmasın ve herkese örnek olsun diye” değerlendirmesini yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious