Bakan Şahin'in yeğeni gözaltına alındı

  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

Bakan Şahin'in yeğeni Sezai Şahin, gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in şikayetiyle başlatılan soruşturma çerçevesinde, daha önce mahkemece serbest bırakılan ve savcılığın itirazı üzerine hakkında yakalama emri çıkarılan Sezai Şahin, gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekipleri, hakkında yakalama emri bulunan Sezai Şahin'in, cep telefonu ile pizza siparişi vermesi üzerine 4. Levent Ferahevler'de bir arkadaşının evinde gizlendiğini belirledi.

Söz konusu adrese giden polis ekipleri, 13 gündür bu evde kaldığı öne sürülen Şahin'i gözaltına alarak şubeye getirdi.
Şahin'in, işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilmesi bekleniyor.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şahin'in, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Sezai Şahin ile Mehmet Solak, 17 Aralık 200 tarihinde Cumhuriyet Savcısı Fethi Tosun tarafından sorgulanmıştı.

Savcı Tosun'un, “tehdit”, “şantaj” ve “dolandırıcılık” suçlarından tutuklanmaları istemiyle İstanbul Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk ettiği Şahin ile Solak, mahkemece serbest bırakılmıştı.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Fethi Tosun, Şahin ile Solak'ın serbest bırakılması kararına bir üst mahkemeye itiraz etmişti.

Üst mahkeme olan İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nin hakimi, suçun niteliği, mevcut delil durumu ve dosya içerisindeki belgeleri dikkate alarak savcının itirazını kabul etmiş, Şahin ve Tosun hakkında 19 Ocak 2007 tarihinde yakalama emri çıkarmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious