Bakan Şahin'den anlamlı destek

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

12 Dev Adama başarı dileyen Bakan Mehmet Ali Şahin Lübnanlı basketbolculara da manevi destek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara Swiss Otel'de düzenlenen Efes Pilsen World Cup 5 kokteyline katılan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, önce Milli Takım kaptanı İbrahim Kutluay ile görüştü. Kutluay ile bir süre sohbet eden Şahin, daha sonra basketbolcularla tek tek tokalaştı.

Yanına gelen Lübnan'ın Ankara Büyükelçisi George Habib Siam ile sohbet eden Bakan Şahin, büyükelçiye "Böylesine güç bir dönemde Basketbol milli takımlarının Ankara'ya kadar gelmesi, buradaki bir turnuvaya katılmasını büyük bir takdirle karşılıyorum. Ankara'daki bu turnuvada dostluğun, barışın, insanılığın kazanmasını diliyorum." dedi.

Lübnan'a yönelik havadan ve karadan saldırıların bir an önce durdurulması gerektiğinin altını çizen Şahin;

"Bu, Türkiye'nin halkının ilk dileğidir. Tabii, Birleşmiş Milletlerin, Güvenlik Konseyi'nin, Roma'da sona eren toplantının da bu amaca hizmet etmesi gerekir. Biz Türkiye'nin, Ortadoğu'da akan kanın bir an önce durdurulması görüşlerini her zeminde dile getiriyoruz. Sayın Büyükelçi'nin şahsında orada hayatını kaybeden Lübnanlılar için başsağlığı dileklerimi üzülerek tekrar etmek durumundayım." şeklinde konuştu.

Büyükelçi Siam, "Türk hükümetine, Türk insanına çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu olayın başladığından beri bize fevkalade destek oldular. Yaptıkları yardımların bize çok büyük desteği oldu. Bende bu fırsatı değerlendirerek kendilerine çok teşekkür etmek istiyorum. Roma'da başlayan konferansa Türkiye'nin davet edilmiş olması, bu olayın başından beri gösterdiği karar ve destekle ilgili. Türkiye'nin Ortadoğu ülkeleri üzerindeki etkinliği anlaşılmış olmalı ki Türkiye Roma'ya davet edildi. Umarım, bu mesajı alması gerekenler almıştır." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious