Bakan Şener, boş salona konuştu

  • Giriş : 03.07.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Kocaeli Üniversitesi'inde (KOÜ) yaptığı konuşmaya kimse katılmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

KOÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü öncülüğünde, Tübitak, Büyükşehir Belediyesi, Kordsa ve Kocaeli Sanayi Odası'nın katkılarıyla düzenlenen "AB sürecinde KOBİ'ler ve İnovasyon ana temalı 26 ncı Yöneylem Araştırması" konulu ulusal kongre başladı.

3 gün sürecek kongrenin açılış oturumu bugün KOÜ Umuttepe'deki Kongre Merkezi'nde yapıldı. Açılış oturumuna Bakan Abdüllatif Şener, katıldı.

Salona gelen Şener, boş koltuklarla karşılaştı. Üniversiteden ne öğrenci, ne de öğretim görevlilerinden kimse katılmadı. Yaklaşık 2 bin civarındaki salonda 20 civarında kişi yer aldı. Bu 20 civarındaki kişi de korumalar, partililer ve basın mensuplarından oluştu.

Dinleyici olarak gelenlerin sayısı 5'i geçmedi. Açılış konuşması yapmak için kürsiye çıkan Şener, boş salonu karşısında görünce konuşmasını uzatmadı.

Şener 2 dakikaya sığdırdığı konuşmasında şu sözlere yer verdi; "Bulunduğumuz durumu belirlemek, yaşadığımız değişim sürecini iyi kavramak, bugün içinde yarın içinde güçlü bir Türkiye'yi inşa edebilmek için gereklidir. Bulunduğu koşulları iyi okuyamayan, dünyadaki değişmeleri göremeyen toplumları gelecekte güçlü olmaları mümkün değildir."

Bakan, konuşmasının ardından Kocaeli'den ayrılarak Ankara'ya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious