Bakan Şener: 'Basında rekabet şart'

  • Giriş : 01.12.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, toplumun doğru bilgilendirilebilmesi için her sektörde olduğu gibi basın sektöründe de rekabetin olması gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şener, Gaziantep'te Anadolu Basın Birliği'nin 32. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle düzenlenen yemeğe katıldı. Burada konuşan Şener, toplumu bilgilendirme görevi bulunan basının bunu doğru bir şekilde yapması gerektiğini belirtti.

Anadolu basınının; toplumun doğru bilgilendirilmesi noktasında çok önemli bir görev üstlendiğini belirten Şener, her alanda olduğu gibi basın sektöründe de rekabetin önemli olduğunu söyledi. Tekelci yapılarda, tüketicinin arzuladığı fiyat ve kalitede mal ya da hizmete ulaşamayacağını dile getiren Bakan Şener, "Toplumun doğru bilgilendirilmesi, çok sayıda basın mensubu ve kuruluşunu gerekli kılıyor. Türkiye'de bunu sağlayan çok sayıda basın kuruluşu var. Anadolu Basın Birliği çatısı altında birleşen basın kuruluşları da, bu konuda önemli bir görevi yerine getiriyor" dedi.

Programda, Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in yanı sıra, Gaziantepli milletvekilleri, belediye başkanları, işadamları ve yerel basının temsilcilerine plaket verildi. Şener ayrıca, Anadolu Basın Birliği'nin 32. Yıl Dönümü pastasını kesti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious