Bakan Şener'den 'off-shore' açıklaması

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

Bakan Şener; 'İmar Bankası'ndan son bir ayda 'off-shore'dan mavzuata geçenlere ödeme yapılmasına ilişkin kararname imzaya açıldı' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, İmar Bankası'nda son bir ay içerisinde Off-Shore'dan mevzuata geçenlere ödeme yapılmasına ilişkin kararnamenin Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldığını ve tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı onayından sonra 11 bin 314 mudiye 543 milyon 605 bin 747 YTL ana para ve faiz ödemesi yapılacağını söyledi.
Gazetecilerle makamında sohbet toplantısı düzenleyen Ekonomik Koordinasyondan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, TMSF tarafından kurulan İmar Bankası'nda 15 etap halinde şu ana kadar 388 bin 327 mudiye 8 milyar 79 milyon 479 bin 261 YTL kaynak aktarıldığınI belirtti.

Şener, Anayasa Mahkamesi'nin 23 Haziran 2005 tarihinde aldığı karar üzerine son bir ayda off-shore'dan mevzuata dönenler ile ilgili düzenleme yapılması ihtiyacı doğduğunu ifade etti. Abdüllatif Şener, İmar Bankası'nda son bir ay içerisinde off-shore'dan mevzuata geçenlere ödeme yapılmasına ilişkin kararnamenin Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldığını ve tamamlamak üzere olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı'nın onayından sonra 11 bin 314 mudiye 543 milyon 605 bin 747 YTL ana para ve faiz ödemesi yapılacağını söyledi.

Ödemelerin TMSF tarafından yapılacağını dile getiren Şener, ödenecek faiz ile ilgili hesaplamanın yapılmadığını ve hesabınTMSF tarafından yapılacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious