Bakan Şimşek: "Cumhuriyet bizim cumhuriyetimiz"

Bakan Şimşek:
  • Giriş : 27.04.2008 / 16:06:00

Şimşek, ''Cumhuriyet bizim Cumhuriyetimiz, Atatürk bizim Atatürkümüz, ilkeleri bizim ilkelerimiz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şimşek, Gaziantep programının ikinci gününde Şehitkamil ilçesine bağlı Yığınlı köyünü ziyaret etti ve bu köyde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi.

Köylülerden Mustafa Yılmaz (47), ziyaret sırasında Şimşek'e ''AK Parti ülkeyi neden kaosa sokuyor. Atatürk ilkeleriyle, Cumhuriyet ile niye uğraşıyor'' diye sordu. Diğer vatandaşların Mustafa Yılmaz'a tepki göstermelerini engelleyen Şimşek, Mustafa Yılmaz'ı yanına çağırarak, şöyle konuştu:

''Biz Atatürk ilke ve inkılaplarına sonuna kadar bağlıyız. Ülkemizin daha ileri bir noktaya gelmesi, demokrasimizin daha iyi bir noktaya gelmesi için gece gündüz demeden sürekli çalışıyoruz. Bunun sayesinde ülkemizde milli geliri artırdık, demokrasi konusunda önemli adımlar atıldı. Atatürk de zaten bunu isterdi. Cumhuriyet bizim Cumhuriyetimiz, Atatürk bizim Atatürkümüz, ilkeleri bizim ilkelerimiz. Biz onun ilkelerine sonuna kadar bağlıyız. Bu konuda sakın bir yanlış anlaşılma olmasın. Varsa da bir yanlış anlama, bunlar düzeltilsin.''

Köylüler Şimşek'ten çöplerinin zamanında alınmasını, camilerinin tamir edilmesini istedi. Şimşek, beraberindeki bürokratlardan köylülerin istemlerinin not alınmasını istedi.

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ökkeş Eruslu, köyün camisinin onarımına destek olacağını belirterek, ''Üç tane belediye başkanı, İl Özel İdaresi başkanı burada. Devlet burada, hükümet burada, eğer sizin cami talebiniz yerine gelmezse öbür tarafta bunlar iyi bir sopa yerler'' dedi.

Bakan Şimşek, köyün ilköğretim okulunu da ziyaret etti. Ziyaret sırasında Şimşek ve beraberindekilere tavuk döner, sıkma, ayran ve kola ikram edildi.
Şimşek, ikrama ilişkin değerlendirmede bulunarak, ''Eskiden köylere gidilince bulgur pilavı getirirlerdi. Şimdi bu değişmiş. Artık sizler de ikramlarınız da değişmiş. Demek ki köylerimiz de şehir olma yolunda ilerliyor. O zaman şehirlerimizin daha da ileri gitmesi gerekir'' diye konuştu.

-ŞENLİĞE KATILDI-

Bakan Şimşek, Karakeçili Ali Bayramoğulları İkinci Kumru Dağı Şenliğine de katıldı. Şenlik sırasında Şimşek ve konukların altında oturduğu çadır şiddetli rüzgar nedeniyle yıkılma tehlikesi geçirdi. Bunun üzerine bir grup genç, çadırın şiddetli rüzgar nedeniyle yıkılmaması için iplerini elleriyle tuttu.

Mehmet Şimşek, Gaziantep programı kapsamında, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden eski devlet bakanı Ayvaz Gökdemir'in ailesine baş sağlığı ziyaretinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious