Bakan Şimşek'in köyünde hırsız alarmı

Bakan Şimşek'in köyünde hırsız alarmı .9135
  • Giriş : 20.07.2008 / 17:46:00

Hasankeyf’in karaköy ve Uzundere köylerinden sonra hırsızların hedefi bu kez Hazineden sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek’in köyünü hedef aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Batman’da telefon kablolarına yönelik hırsızlık her geçen gün artıyor. Hasankeyf’in karaköy ve Uzundere köylerinden sonra hırsızların hedefi bu kez Hazineden sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek’in köyünü hedef aldı. Köy korucularının nöbet tuttuğu telefon kabloları hırsızlar 6 kilometrelik kabloları çaldı. Telefonsuz kalan köylüler, hırsızlara beddua okudular.

KÖYLÜLER CAMİDE KURANA EL BASTI

Hazineden sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek’in köyü olan Gercüş-Arıca köyü telefonsuz kaldı. Hırsızlar gece karanlığından faydalanarak, 2 yüz direğin kablolarını çaldı. Telefonla artık alo demediklerini belirten Ferman Yılmaz, “Hırsızlar çevredeki köylülerin telefon hatlarını çalmıştı. Bunun için köy korucuları nöbet tutmaya başladı. Korucular nöbet tutmalarına rağmen köy girişindeki direğe kadar yaklaşık 6 Km kabloları sökerek çaldılar.

Telefonlarımız çalışmadığı halde aylık sabit ücreti ödüyoruz. Nöbet tutan korucular ve muhtar hırsızlıkla ilgili ifadeleri alandı. Köy sakinleri olarak olay ile ilgisi olmadığına dair, kanaat getirmek için köylüler topluca camide Kuranı kerime el basarak yemen ettik” dedi. Öte yandan Jandarma hırsızlık olayı ile ilgili araştırmasını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*