Bakan Taner Yıldız Bağdat'ta

Bakan Taner Yıldız Bağdat'ta.25297
  • Giriş : 27.05.2009 / 22:06:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Irak'ın başkenti Bağdat'a geldi. Taner'e danışmanlardan oluşan bir heyet eşlik ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

, Irak, İran ve Suriye'yi kapsayan Bölgesel Enerji ve Elektrik Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Bağdat'a gelen Taner Yıldız, Irak Elektrik Bakanı Dr. Kerim Vahid Al Hasan tarafından karşılandı.

Yıldız'a, Bağdat ziyaretinde danışmanlardan oluşan bir heyet eşlik ediyor.

Başkent Bağdat'taki Yeşil Bölge'nin içinde bulunan El Reşid Oteli'nde yarın sabah yapılacak Bölgesel Enerji ve Elektrik Bakanları Toplantısı'na, Türkiye'den Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın yanısıra Irak Elektrik Bakanı Dr. Kerim Vahid El Hasan, Irak Petrol Bakanı Hüseyin El Şehristani, İran Enerji Bakanı Perviz Fettah, İran Petrol Bakanı Gulam Hüseyin Nozeri, Suriye Elektrik Bakanı Ahmed Kusay Kayali ve Suriye Petrol ve Madeni Kaynaklar Bakanı Sufyan Allao'nun katılacağı bildirildi.

Iraklı kaynaklar, 1 gün sürecek toplantıda Irak, Türkiye, Suriye ve İran arasında petrol, doğalgaz ve elektrik alanında işbirliğinin geliştirilmesinin öngörüldüğünü dile getirdiler.

Taner Yıldız, Bağdat'taki temaslarını tamamladıktan sonra 29 Mayıs Cuma akşamı Türkiye'ye dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*