Bakan Tüzmen: Terörün gücü yetmeyecek

Bakan Tüzmen: Terörün gücü yetmeyecek.9956
  • Giriş : 20.08.2008 / 10:37:00

Devlet Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen, Mersin'de 13 polis memurunun yaralandığı patlamayla ilgili olarak, ''bu tür terör saldırılarıyla birlik ve bütünlüğümüzü bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Tüzmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Adana-Mersin otoyolu Gözne çıkışından Mersin'e doğru hareket eden otomobilde bulunan patlayıcının, bölge trafik müdürlüğü yakınlarında infilak etmesi sonucu 13 polis memurunun yaralanmasının derin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Patlamayı, ''terör örgütünün son çırpınışları'' diye değerlendiren Bakan Tüzmen, ''bu şerefsizler son çırpınışlarını ve son günlerini yaşıyor. Korkunun ecele faydası olmayacak. Bunların kökünü eninde sonunda kazıyacağız'' diye konuştu.

Kahraman polis teşkilatının, olası büyük bir faciayı engellediğini anlatan Tüzmen, ''bu tür terör saldırılarıyla birlik ve bütünlüğümüzü bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Türk polis teşkilatı ve güvenlik güçleri, vatanın ve milletin huzur ve güvenini bozmaya yönelik yapılacak olası saldırılara anında cevap verecektir'' dedi.

Bakan Tüzmen, Türkiye-Afrika İşbirliği Zirvesi'nin İstanbul'da yapılması nedeniyle İstanbul'da bulunduğunu ve Mersin Valisi Hüseyin Aksoy'dan sürekli bilgi aldığını ifade ederek, yaralı polis memurlarına acil şifalar dilediğini, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ettiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*