Bakan Tüzmen ve mehter takımı Çin'de manşet oldu

Bakan Tüzmen ve mehter takımı Çin'de manşet oldu.9956
  • Giriş : 10.09.2007 / 22:04:00
  • Güncelleme : 10.09.2007 / 22:14:01

Tüzmen, Türk işadamıyla ''Odak ülke'' olarak Xiamen şehrinde katıldığı CIFIT' den sonra manşet oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, 150 kişilik Türk işadamıyla ''Odak ülke'' olarak Xiamen şehrinde katıldığı 11. Uluslararası Yatırım ve Ticaret Fuarı (CIFIT)'nın ardından bazı gazetelere manşet oldu.

Fuarın düzenlediği şehirdeki gazeteler, Tüzmen ve mehteran takımının yaptığı muhteşem gösteriyi manşetlerine taşıdı. Xiamen Ekonomi Gazetesi, Bakan Tüzmeni kapak yaparken, Xiamen Akşam Haberleri Gazetesi mehteri kapak yaptı.

ÇİNLİLER, BAKAN TÜZMEN'LE İPEK YOLU'NUN TÜRKİYE'DE BİTTİĞİNİ ÖĞRENDİ

Çin'den başlayan tarihi İpek Yolu'nun Türkiye'de bittiğini yazan Xiamen Ekonomi Gazetesi, bunu Bakan Kürşad Tüzmen'in açıklamalarından sonra öğrendiklerini yazdı.

Gazete, 'Akdeniz'de Balayı' başlığıyla duyurduğu haberinde, Bakan Tüzmen'in Çinli gençlere, balaylarını İpek Yolu üzerinden Türkiye'de geçirmeleri çağrısında bulunduğunu yazdı.

Haberde, Bakan Tüzmen'in, her yıl 15 milyon Çinlinin yurtdışına tatile çıktığını, ancak Türkiye'ye gelen sayının yaklaşık 80 bin olduğunu, bu sayının az olmasından dolayı da Tüzmen'in, Çinlilerin balaylarını Türkiye'de geçirmelerini arzuladığını aktardı.

MEHTER YÜZERCE YILLIK TARİHİ GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

Fuarda ve Bakan Tüzmen'in verdiği resepsiyonda muhteşem gösteri sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın performansı Çinlileri adeta büyüledi. Gazetelerdeki haberlerde, mehterin yüzlerce yıllık tarihi gözler önüne serdiği yorumu yapıldı.

Cihan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious