Bakan Unakıtan Çanakkale'de

Bakan Unakıtan Çanakkale'de.8853
  • Giriş : 24.04.2008 / 18:36:00
  • Güncelleme : 24.04.2008 / 18:51:31

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Çanakkale'nin Türkiye'nin incisi olduğunu belirterek, “Burası fevkalade önemli bir yerdir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son 5 senedir yapılan yatırımlarla Çanakkale hakikaten cazibe merkezi haline gelmiş, canlılık biraz daha artmış ve turizm bakımından daha zengin bir hale gelmiştir; giderek daha da artacaktır” dedi.

Çanakkale Kara Savaşları'nın 93. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Çanakkale'ye gelen Bakan Unakıtan, Çanakkale Valisi Orhan Kırlı'yı makamında ziyaret etti.

Kırlı ile bir süre basına kapalı görüşen Unakıtan, görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Anzak törenleri dolayısıyla İngiltere, Fransa, Almanya, Avustralya ve Yeni Zelanda'dan birçok misafirin geldiğini belirterek, “Onlar kendi askerlerini ve hatıralarını anmak için gelmişlerdir. Biz de törenlere katıldık; şehitliğimizi, Fransız ve İngiliz askerlerinin kabirlerini ziyaret ettik. Törenler yarın da devam edecek” diye konuştu.

“ÇANAKKALE, TÜRKİYE'NİN İNCİSİ”

Unakıtan, Çanakkale Valisi Orhan Kırlı'dan Çanakkale'nin sorunları ile ilgili bilgi aldığını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Çanakkale bizim ülkemizin incisi, burası fevkalade önemli bir yerdir. Son 5 senedir yapılan yatırımlarla Çanakkale hakikaten cazibe merkezi haline gelmiş, canlılık biraz daha artmış ve turizm bakımından daha zengin bir hale gelmiştir. Giderek daha da artacaktır.”

Kentte güzel yatırımların olduğunu anımsatan Unakıtan, bu yatırımlara yeni yatırımların da ilave olacağını bildirdi. Unakıtan, Çanakkale'nin Türkiye'nin kalkınmışlığından nasibini alamayan bir kent olmaktan çıkarak, yatırımlardan da nasibini alan bir kent haline geleceğini söyledi.

Çanakkale'nin hava ulaşımı hakkında da bilgi veren Unakıtan, “6 gün uçak çalışıyor. Bu büyük bir kolaylık oldu. Gerçi uçak yeteri kadar dolmuyor ama buradaki iş adamlarına da uçakları doldurmaları konusunda hatırlatma yapmak istiyorum; öyle zaman gelecek ki Çanakkale'ye günde bir uçak bile yetmeyecek” dedi.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Çanakkale'nin hızlı gelişen bir kent olduğuna dikkati çekerek, “İnşallah buraya daha fazla hizmet etmeyi cenabı Allah bize nasip eder” dedi.

Ziyarette AK Parti Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş ve Müjdat Kuşku da hazır bulundu.

Vali Kırlı'yı ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığı'na gelen Bakan Unakıtan, esnafla sohbet etti.

Bakan Unakıtan, daha sonra partililerle basına kapalı olarak bir süre görüştü.
AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious