Bakan Unakıtan'dan açıklama geldi

Bakan Unakıtan'dan açıklama geldi.5587
  • Giriş : 16.02.2006 / 00:00:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, likit ve pastörize yumurtada KDV'nin indirilmesiyle ilgili olarak Gelir İdaresi Başkanlığı'nın gerekli açıklamayı yapacağını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Marmara Üniversitesi Maliye Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen ''2005 Yılı Bütçe Gerçekleşmeleri, 2006 Yılı Hedefleri ve Beklentiler'' konulu toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bir gazetede çıkan likit ve pastörize yumurtada KDV'nin yüzde 18'den yüzde 8'e çekilmesiyle ilgili haberin sorulması üzerine, gazetecilere, "Bu işlemi yapan Gelir İdaresi Başkanlığımız, bu hususta size daha açıklayıcı ve doyurucu bir açıklama yapar. O açıklama yapılsın, bir dinleyin, ondan sonra gerçekleri öğrenin ki halka da gerçekleri anlatın." dedi.

Unakıtan, ''Biz gıda ve diğer maddelerde zaman zaman indirim yapıyoruz. Bu işlemi yapan Gelir İdaresi Başkanlığımız, bu hususta size daha açıklayıcı ve doyurucu bir açıklama yapar. Yoksa birisi kalkıyor kafasından bir iddiada bulunuyor. Herkes de (Acaba bu doğru mu?) diye soruyor. Bununla ilgili olarak yetkili organımız olan Gelir İdaresi Başkanlığımız gerekli açıklamayı yapar. Gerçekler, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın yapacağı açıklamadır.'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious