Bakan Vecdi Gönül, Fransa'yı üstü kapalı uyardı

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Kocaeli'ne bağlı Gebze Belediyesi'ni ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Ermeni Tasarısı ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milli Savunma Bakanlığı olarak, Ermeni tasarısının Fransız meclisinden geçmemesi için çeşitli girişimlerde bulunduklarını söyleyen Bakan Gönül, "Bu konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı olarak Fransa'daki temas halinde bulunduğumuz, alışveriş yaptığımız önemli şirketlerin en üst düzey yetkilileri ile görüşerek bu işin yanlış olduğunu, bu tasarının meclisten kesinlikle geçmemesi gerektiğini söyledik. Onlar da milli meclisleri nezdinde gerekli kulisi yapacaklarını, kendilerinin de tasvip etmediklerini, Türkiye ile Fransa arasında ikili ilişkilerin böyle bir sebepten bozulmasının kendilerine de çok zarar vereceğini söylediler. Zannediyorum bu bir hayli faydalı olur." dedi.

Basın mensuplarının "Ermeni tasarısı geçerse alışveriş yaptığınız firmalara MSB olarak ambargo uygular mısınız?" şeklindeki bir soruya da Bakan Gönül, "Şimdilik bu safhaya gelmiş değiliz. Şimdilik ilişkilerimiz normal olarak devam ediyor. Ama biz kendilerine böyle bir tasarının geçmesi halinde ilişkilerimize vereceği zararı izah ettik" diye cevapladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious