Bakan Yıldırım: "2008 karayollarında atılım yılı olacak"

Bakan Yıldırım:
  • Giriş : 09.03.2008 / 08:42:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım: "Türkiye genelinde bu yıl 3 bin kilometre duble yol yapılması planlanıyor."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, karayolların da 2008 yılı itibari ile büyük bir çalışma içerisine gireceklerini belirterek, Türkiye genelinde bu yıl 3 bin kilometre duble yol yapılmasını planladıklarını söyledi

Bir dizi temas ve açılışlarda bulunmak üzere sabah saatlerinde özel uçakla Erzincan'a gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Vali Ali Güngör, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, bazı kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve partililer tarafından karşılandı.

Buradan karayolu ile Refahiye İlçesi'ne geçen Bakan Yıldırım, açılış ve ziyaretlerde bulundu. İlçe esnafı ve hemşehrileriyle görüştükten sonra kaymakamlık ve belediyeleri ziyaret eden Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, beraberindekilerle birlikte, Erzincan Üniversitesi Refahiye Meslek Yüksekokulu Avukat M. Yavuz Kültür Merkezi'nde yeni donatılan bölümlerin açılış törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde konuşmaların ardından söz alan, Bakan Yıldırım, konuşmasında bakanlık olarak, 2008 yılını çalışma yılı ilan ettiklerini belirterek, batı ile doğu arasında uçurumun olmamaması için, altyapıya önem verdiklerini söyledi. Bakan Yıldırım, "Karayollarımızda derlenip, toparlanma yılı olarak ilan ettik. Bundan maksadımız, beş yıldır yaptığımız yolların büyük bir kısmı biterken, ilden ile geçişlerde eksiklikler var. Zincirin kayıp halkaları dediğimiz bu kısımları, valilerimizle yoğun ve hummalı yaptığımız çalışmayla, artık ülkemizin her tarafına, sürekli erişilebilir yol ağını bitireceğiz. Bu yıl ki hedefimiz 3 bin kilometre bölünmüş yol. Çok iddialı bir hedeftir, zaten hemşehrinizinde iddiasız işlerle işi olmaz" şeklinde konuştu.
Refahiye Meslek Yüksekokulu Avukat M. Yavuz Kültür Merkezi'ndeki tören, E Ü. Rektörü Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap tarafından Bakan Yıldırım'a günün anlam ve önemini belirten plaketin verilldi. Daha sonra yapılan açılışın ardından Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım kültür merkezi içerisinde açılan, bilgisayar odası, kafeterya, kütüphane ve spor salonunu gezerek üniversite yetkililerinden çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bakan Yıldırım, spor salonunu gezerken, bilardo oynamaya çalıştı, ancak başarılı olamadı.

Bakan Yıldırım daha sonra Refahiye İlçesi'nde Tarım Kredi Kooperatifi desteğiyle yapılan, bal paketleme tesisinin açılışına da katıldı. 455 Bin YTL'ye mal olan yılda 285 ton süzme, 800 ton da petek bal paketleme kapasitesine sahip olan tesisin açılışını yapan, Binali Yıldırım, tesiste incelemelerde bulunduktan sonra, memleketinin balının da tadına baktı. Kendisini görüntülemeye çalışan gazetecilere de kendi elleriyle bal ikramında bulunan Bakan Yıldırım, gün içerisinde bir de otel açılışı yaptı.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yarın da AK Parti Erzincan İl Başkanlığı'nın Gençlik Kolları İl Kongresi'ne katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious