Bakan Yıldırım döner kesti

  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, memleketi Erzincan'ın ilçelerinde gezi ve incelemeleri sırasında döner kesti, boyacı çocuklara para dağıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hatice Sevindi isimli kadın Erzincan Şehitler mezarlığında bulunan babasının mezarını ziyaret etmek istediğini ancak parası olmadığı için gidemediğini belirtince Bakan Yıldırım, yaşlı kadına 30 YTL para verdi. Ayrıca kadın babasının mezarını yaptırmak için Bakan Yıldırım'dan yardım istedi ve Bakan Yıldırım ise konuyu Tercan Kaymakamı İlhami Aktaş'a iletti.

Tercan Kaymakamı İlhami Aktaş'ı makamında ziyaret eden Bakan Yıldırım, daha sonra Tercan Belediyesi'ne giderek AK Parti'li Başkan Adnan Korkmaz'dan ilçe hakkında bilgi aldı. Bakan ve beraberindekiler daha sonra Tercan sokaklarına çıkarak esnaf ziyaretleri yaptılar. Yol üzerinde bulunan tüm mağazalara, kahvehanelere, çay ocaklarına, lokantalara, yazıhanelere girerek vatandaşlar ile görüşen Bakan Yıldırım, bazı vatandaşlardan şikayet dinlerken, bazılarının da takdir ifadeleri ile karşılaştı. Bir kahvehaneye giren Bakan yıldırım, okey oynayan vatandaşlar ile ayak üstü konuştu. Vatandaşlar Bakan yıldırım'dan işsizliğin giderilerek kendilerinin kahvehane köşlerinden kurtarılmasını istedi. Bakan Binali Yıldırım ise işsizliğin giderilmesi için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Tercan ilçesinde gezisi esnasında özellikle boyacı çocukların etrafında dolaştığını gören Ulaştırma Bakan Binali Yıldırım, yanına gelen her boyacı çocuğa 10 YTL verdi. Beş boyacı çocuğa 10 YTL para veren Bakan Yıldırım, ayakkabısını da fırçalatmayı ihmal etmedi. Bakan Yıldırım ayrıca bir lokantaya girerek döner bıçağını eline alıp döner kesmeye çalıştı. Solak olduğu için döner bıçağını sol eliyle kullanan Bakan Yıldırım, her işin kendine göre bir zorluğu olduğunu belirtti.

Bakan Yıldırım, ilçedeki gezisinin sonunda bir kahvehanede yorgunluk çayı içerek gezisini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious