Bakan Yıldırım ne demek istedi?

Bakan Yıldırım ne demek istedi?.11833
  • Giriş : 08.11.2008 / 21:05:00
  • Güncelleme : 08.11.2008 / 21:11:16

Polis ve jandarma 5.3 milyon YTL ceza kesmiş, Ulaştırma 50 milyon YTL. Umarım anlatabilmişimdir!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yıldırım, kendi bakanlığının denetimde, polis ve jandarmadan daha hassas davrandığını savunarak, "Polis ve jandarma 5.3 milyon YTL ceza kesmiş, Ulaştırma Bölge Müdürlüğü 50 milyon YTL. Bu size bir şeyi herhalde ifade ediyor" dedi.

Binali Yıldırım'dan jandarma ve polise ağır ima!

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, kendi bakanlığının denetimde, polis ve jandarmadan daha hassas davrandığını savunarak, "Polis ve jandarma 5.3 milyon YTL ceza kesmiş, Ulaştırma Bölge Müdürlüğü 50 milyon YTL. Bu size bir şeyi herhalde ifade ediyor" dedi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, petrol fiyatlarının dünyada düşerken Türkiye'de sabit kalmasını eleştirerek, "Rekabet Kurumu petrol fiyatlarında haksız kazanç olduğunu, serbest piyasa şartlarının işlemediğini tespit etti. Çok yakında petrol dağıtıcı firmalara çok ciddi ceza gelirse şaşırmayın" dedi.

Ceza karşılaştırması

Tüm Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Geleneksel Esnaf toplantısı'nda konuşan Yıldırım, belge denetiminde polis ve jandarmadan daha hassas davrandıklarını belirterek polis ve jandarma 5.3 milyon YTL ceza keserken, Ulaştırma Bölge Müdürlüğü'nün 50 milyon YTL ceza kestiğine dikkat çekti. Yıldırım, "O kadar sınırlı organizasyona rağmen polis ve jandarmaya göre bizim elemanlarımızın usulsüzlük nedeni ile kestikleri ceza polis ve jandarmanın 10 katı. Bu size bir şeyi herhalde ifade ediyor" diye konuştu.

Etik olmayan sonuç

Yıldırım, petrol fiyatında son günlerde dünyada yaşanan krizde etik olmayan sonucu gördüklerini söyledi. Dünyada petrol fiyatları düşerken Türkiye'de düşmediğini belirten Yıldırım, şunları söyledi: "Bu da bizim üzerinde durmamız gereken ayrı bir sorun. Varili 140 dolar iken Türkiye'de 3.4 YTL. 70 dolarken de 3 YTL. Halbuki yarısı olması lazım. Niye olmuyor? Bu da bizim yine üzerinde durmamız gereken bir konu. Eğer bu serbest piyasa ise, aynı şekilde anında olması lazım."

Takipçisi olacağız

Yıldırım, Rekabet Kurumu'nun petrol fiyatlarında haksız kazanç bulunduğu sonucuna vardığını savunarak, şunları dile getirdi: "Rekabet Kurumu, petrol fiyatlarında haksız kazanç olduğunu, serbest piyasa şartlarının işlemediğini tespit etti. Çok yakında petrol dağıtıcı firmalara çok ciddi ceza gelirse şaşırmayın. Bir kural varsa, bu kural herkese uygulanır. Herkesin bunun gereğini yerine getirmesi lazım. Herkes uyanıklık yapmaya kalkarsa, konjonktürden faydalanmaya kalkarsa bu sefer dürüst çalışan insanlara sektöre haksızlık yapılmış olur. Mağduriyetler olur. Bunun da takipçisi olacağız."

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*